1 Kasım 21.asrın Türkiye yürüyüşü olacak!

Ak Parti Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu'dan çok özel açıklamalar...

1 Kasım 21.asrın Türkiye yürüyüşü olacak!
13 Ekim 2015 Salı 00:00

AK Parti Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, 1 Kasım’a doğru birbirinden önemli açıklamalar yaptı. Soylu, Türkiye’nin tek başına AK Parti iktidarına ihtiyacı olduğunun 7 Haziran seçimlerinden sonra muhalefet tarafından yaşatılan kaos ortamı ile ortaya çıktığını belirkerek, “1 Kasım seçimleri milletimizin geleceğinin de anahtarıdır. Bütün sağduyulu seçmenlere sesleniyorum. Gelin bu kez hep birlikte AK Parti’de buluşalım. İktidar derdi olmayanla verilecek oyların kaos oluşturduğu belli oldu. AK Parti’ye verilecek oylar milli oydur” dedi.

SOYLU: Türkiye’nin istikrara ve güvene ihtiyacı var. 1 Kasım  bizim için de milletimiz için de 13 yılda Türkiye’mizin aldığı mesafe açısından da önemli bir  gün. 7 Haziran düğümünü yine milletimiz çözecektir. 21. asrın Türkiye yürüyüşüne  sandıkta AK Parti’yi tekrar tek başına iktidara getirerek damgasını vuracaktır

TÜRKİYE'NİN İSTİKRARA  VE GÜVENE İHTİYACI VAR

AK Parti 13 yıllık iktidarının ardından Türkiye’yi 2023 hedefleri ve onun ötesine taşıyacak bir anlayışı ortaya koydu. Yine millete gitmek için sahalardayız ve vatandaşımızın bu seçimde bize çok yakın davrandığını, AK Parti’yi tek başına iktidara getirme konusunda kararlı olduğunu görüyoruz. Geçtiğimiz 3.5 ay içinde hükümet boşluğu varmış gibi adledilip, Türkiye’yi terörle istikrarsızlığa, kaosa sürüklemek isteyenlere karşı milletimizin bu seçimlerde cevap vereceği çok net ve açıktır. İnanıyorum ki 1 Kasım’da Türkiye hem geleceğe ait çok önemli adım atacak hem de ülkemizi selametle geleceğe taşıyacaktır. Birliğimizin, beraberliğimizin ve Türkiye’nin huzuru üzerinde oyun oynayanlara karşı demokrasiyle cevap verecektir.

AK PARTi DÜNYANIN İZLEDiĞi BİR TÜRKİYE İNŞA ETTİ

Türkiye’de 13 yıllık tek başına iktidar olarak AK Parti kadroları büyük başarı elde etti. Türkiye’nin bu muazzam yükselişini, etrafındaki coğrafyada bütün dengesizliklere rağmen, ayakları üzerinde sağlam durmasının en temel etkeninin de tek başına iktidar olduğu gerçeğini biz ve aziz milletimiz bir kez daha gördü.  Türkiye’de  2002′ den 2010′a kadar hep rejim meselesi konuşuldu. Dün, ‘rejim tehlikelidir’ diye sokağa çıkanlar, ay yıldızlı bayrağımızı kendi siyasi emellerine alet edenler, bugün boşa düşmüş durumdalar.
Bunu da sizler sağladınız. Bugün Türkiye’de bir rejim tehlikesi olmadığı, bunun sadece bir halüsinasyon olduğunu, sadece milleti korkutmaya yönelik, milleti bir şekilde kendi iradesinden vazgeçirmeye yönelik hamle olduğunu hep beraber gördük ve dik durduk.


TEK BAŞINA İKTİDARIN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞU GÖRÜLDÜ


Tek başına iktidarın bu süreçte ne kadar önemli olduğunu da gördük.  Türkiye’de 13 yıllık iktidarın, tek başına iktidarın, Türkiye açısından ne kadar önemli olduğunu ve neyi ifade ettiğini, Türkiye’nin kararlılığının neyi ortaya koyduğunu hep birlikte gördük. Başını çıkaramayan terör örgütünün son 3 ayda nasıl da memleketimizin, milletimizin huzurunu, refahını, güvenini, o bölgesel etkinliğini ortaya koyabilmek için ‘80 milletvekili aldım, şimdi isteğimi yaparım’ anlayışını oraya getirebilmek, oradaki yönetimin tamamını ele geçirebilmek için yaptıkları kalkışmayı hep beraber takip ettik ve izledik. Zannettiler ki bir hükümet boşluğu var, bu boşlukta kendi suyumuzu yoluna koyar ve istediğimiz noktaya varırız. İnşallah 1 Kasım ile birlikte yeni Türkiye’ye, güçlü Türkiye’ye ve büyük Türkiye’ye devam edeceğiz. Tüm MHP’li kardeşlerimize de sesleniyorum. İktidar olmaya, Türkiye’yi yönetmek için hiçbir derdi olmayan Bahçeli’ye oy verip heba etmeyin. Gelin bu kez AK Parti’de buluşalım. Tek başına iktidar gücüyle bölücü terör örgütünü bu milletin başından defedelim.


BU SEÇİM 21. ASRIN TÜRKİYE YÜRÜYÜŞÜNÜN  KARARI OLACAK

Bu memlekete bir borcumuz var. Bu insanlar AK Parti’yi 13 yıldır, hem de kesintisiz bir şekilde iktidarda tuttular. AK Parti de hizmetlerini ortaya koydu ama bu karşılıklı ilişkiden millet de AK Parti de hiç vazgeçmemek üzere bir irade gerçekleştirdi.
Bu seçim, 21. asrın Türkiye yürüyüşünün kararı olacak. Biz 21. asırdaki yürüyüşümüzden ve iddialarımızdan vazgeçecek miyiz, vazgeçmeyecek miyiz? Ülkemizin birlik ve beraberlik iddiasından vazgeçecek miyiz, vazgeçmeyecek miyiz? Ülkemizin, milletimizin selametinden vazgeçecek miyiz, vazgeçmeyecek miyiz? Büyük hedeflerimizi aynı ölçüde gerçekleştirecek miyiz, o ölçüdeki ideallerimize ulaşmak için devam edecek miyiz yoksa hedeflerimizi küçültecek miyiz? Karar bu.


TRABZON ŞEHİRLERİN EFENDİSİDİR


T rabzon şehirlerin efendisi olduğu kadar, bir ahenk, uyum şehridir. Karadenizliye belki de çok uymayan bir cümledir ama Trabzon'un içinde kendine ait bir uyum ve kendine ait bir ahenk var. Bu şehrin tarihsel rolünde ticaret, kültür, başlık yani başkentlik, insan eğitmek, lider çıkarmak ve cazibe merkezi olmak var. Bir yandan ticaretini yapabilen, bir taraftan özgüveni yüksek, bir taraftan kültürü ve sanatı sanki yokmuş gibi gözüken ama derinlikleri itibariyle yoğun bir kültür ve sanat içinde olan ve bununla birlikte tarihin emanetlerinin tamamının bulunduğu bir şehir. Modern İpekyolu ile kucak kucağa bir şehir. Bir eli Kafkasya'da, bir eli Ortadoğu'da, bir eli de Avrupa'da olan bir şehir. Bu şehre önermek de zor, önerdiğini yerine getirmekte ısrar etmek de zor.

3.5 AYDA PROJELERİMİZİN ALT YAPILARINI OLUŞTURDUK

Trabzon, bütün dinamikleriyle geleceğini oluşturmaya çalışan çok anlamlı bir süreçten geçmektedir. Eğer bu süreci ıskalarsak, rekabet ettiği diğer şehirler açısından ciddi bir daralmayla karşı karşıya kalacağı anlamını taşır. Onun için Trabzon'un bu dönem içinde, bu hızlı dönüşüme en iyi şekilde ayak uydurması gerekir. Şehir için düşündüğümüz ve daha önce açıkladığımız  demiryolundan, yatırım adasına, Güney Çevre Yolu’ndan ikinci devlet üniversitesine ve şehir hastanesine kadar  projelerin alt yapısı için 3.5 ayda çalışmalar yaptık. En azından fizibilitelerini oluşturduk. İnanıyorum ki bunların önemli bir bölümüyle bütünleştiğimiz anda Trabzon'la ilgili adımlarımızı çok daha iyi atabiliriz.
BiZ MiLLETiN TARAFINDAYIZ...

7 HAZİRAN DÜĞÜMÜNÜ YİNE MİLLETİMİZ ÇÖZECEK


1 Kasım bizim için de milletimiz için de 13 yılda Türkiye’nin aldığı ve dünyada bize itibar edenlerin almış olduğu mesafe açısından da önemli bir gündür. Allah muhafaza etsin, eğer Türkiye’den yeni bir koalisyon tablosu çıkarsa ben PKK ile mücadelenin nasıl bir noktaya gidebileceği hususunu düşünmek dahi istemiyorum. Hangi cereyanların etki edebileceğini düşünmek dahi istemiyorum. Onun için bu seçim  milletin seçimidir. Bir tarafta milletin tarafında olan AK Parti, diğer tarafta  7 Haziran akşamı ortaya koydukları tavır ile Türkiye’yi kaosa sürükleyen muhalefet bloğu. Erken seçimi kimin istediği 7 Haziran akşamı hodri meydan çeken Bahçeli ve siyaseti hesaplaşmak üzerine kuran kırmızı çizgi diye tutturan Kılıçdaroğlu’ndan başkası değil. Bu millet bunlara 1 Kasım’da gereken dersi verecektir. Türkiye tek başına AK Parti iktidarı ile daha büyük umutla daha büyük şevk ile 2023’lere yelken açacaktır.”

Yani 1 Kasım’ı, 7 Haziran’da milletin vermiş olduğu bir kararın, yine milletin kararıyla tamamlanacağı bir seçim olarak değerlendirin. 7 Haziran’da ortaya bir düğüm çıktı, bu düğüm çözülecek. Bu düğümü çözme iradesi de aziz milletimizin iradesidir. Milletin, bu kadar kredi verdiği siyasi partinin yöneticileri olarak tarih bizleri sorgular. Türkiye bu noktaya geldikten sonra, sanki ufak bir tepeyi aşamayacak, bir zorlukla karşılaşıp bu zorluğu aşamayan kişiler olarak bizi sorgular. Yapmamız gereken bir tek şey var. Türkiye’yi etkisiz hale getirmek isteyenlere yine rey üzerinden ve demokrasi üzerinden çok nazik ve nezih bir cevap vermek durumundayız. Bu nazik cevap da yine bizim üslubumuzca, usulümüzce olacak. İnşallah Türkiye’de 1 Kasım sonrası sizin de bizim de bütün milletimizin de ülkemizin de rahatlayacağı bir dönemin kilidini hep beraber açacağız.”


SOYLU: PKK YA BİTECEK YA DA BİTECEK!

BiR TEK TERÖRiST KALMAYANA KADAR!

“Selahattin Demirtaş’a demiştim ki  ‘Siz bizim Diyanet’imizi kapatamazsınız, biz sizin Kandil’inizi söndürürüz.’ Şimdi hem içeride, hem dışarıda her yerlerine giriyoruz. Bilmenizi istiyorum şu anda  yapılanların sadece bir kısmı. Çok net bir şekilde ifade etmek istiyorum, tek bir terörist bu topraklarda kalmayacak. Bir tek terörist kalmayana kadar, bu ülkeyi terk edene kadar, silahları yerin yedi kat dibine gömene kadar bu mücadele devam edecektir. Kimse Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne bu millete haddini bildiremez. Nereden güç alırsa alsın, kimden güç alırsa alsın. Uluslararası topluma söylüyorum, Türkiye bu çoğrafyanın dengesidir. Kimse Türkiyesiz hesaba kalkışmasın. Eğer kim Türkiyesiz bir hesaba kalkışırsa bilinsin ki kendisi zarardadır, ziyandadır, kendisi yanlış hesabın içerisindedir. Bu coğrayada Türkiye’nin varlığı hem barışın, bölgesel dengenin, hem de bu bölgedeki yarına ait herkesin huzur içerisinde yaşayabileceğinin teminatıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kararlılığını ve milletinin bu konudaki tavrını net bir şekilde görmüşlerdir. Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne, egemenlik hakkına karşı bir saldırganlık varsa biz buna gerekli cevabı veririz, hiç kimsenin endişesi olmasın.”AK Parti söz vermez yapar...

Trabzon’a son 13 yılda yapılan yatırım ve desteklerULAŞTIRMA ve HABERLEŞME:
3.6 Milyar TL

EĞİTİM:
474.4 Milyon TL

SAĞLIK:
428.7 Milyon TL

ADALET:
57 Milyon TL

ORMAN ve SU İŞLERİ:
1 Milyar TL

ENERJİ ve TABİİ KAYNAKLAR:
512 Milyon TL

ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK:
226.4 Milyon TL

TOKİ:
1.4 Milyar TL

İLBANK:
2.1 Milyar TL

GIDA, TARIM veHAYVANCILIK:
975 Milyon TL

AİLE ve SOSYAL POLİTİKALAR:
660.6 Milyon TL

GENÇLİK ve SPOR:
1.1 Milyar TL

KÜLTÜR ve TURİZM:
25.3 Milyon TL

VAKIFLAR:
12.1 Milyon TL

BİLİM, SANAYİ ve TEKNOLOJİ:
71 Milyon TL

TÜBİTAK:
43 Milyon TL

KOSGEB:
1.8 Milyon TL

KÖYDES:
253.6 Milyon TL

KALKINMA AJANSI:
30 Milyon TL

ÜNİVERSİTE:
403.6 Milyon TL


HER ZAMAN TRABZON’UN EMRİNDEYİZ!


“Trabzon’da 7 Haziran’da 258 bin oy aldık ve Türkiye’de 258 milletvekili çıkardık. 300 milletvekili istiyorsak Trabzon’da da 300 bin oya talibiz. Trabzon’un mahalleleri sokaklarını arşınladık. Sevgimizi ve emeğimizi onlarla bütünleştirmeye çalıştık. Evet, Ergin Bey’i de Salih kardeşimizi de TBMM’ye taşıyabilmek için ve 6-0’ı gerçekleştirebilmek için büyük bir mücadeleyi ortaya koyacağız. AK Parti’nin 13 yılda tek başına iktidar olarak Trabzon’a yaptığı hizmetleri herkes biliyor. 7 Haziran öncesi Güney Çevre Yolu’ndan yatırım adasına, havalimanından ikinci devlet üniversitesine kadar verdiğimiz birçok sözün alt yapı çalışmalarını tamamladık. İnşallah 1 Kasım sonrası bunları tek tek hayata geçireceğiz. Trabzonlu hemşehrilerim tek başına iktidar olmanın ne kadar önemli olduğunu son üç buçuk ayda gördü.”iŞTE AK PARTi’NiN  SEÇiM VAATLERi...

Emekliden asgari ücretliye kadar ZAM!

 • EV İÇİN HESAP AÇANA YÜZDE 15 DESTEK
Ev almak için hesap açan vatandaşımıza yüzde 15 destek sağlayacağız. Bütün annelerimize ilk çocuk için 300, ikinci için 400, üç ve üzeri için 600 lira hediye edeceğiz..

 • KADIN GİRİŞİMCİLERE 100 BİN TL’YE KADAR DESTEK
Kadın girişimcilerin, 100 bin TL'ye kadar 5 yıllık vadeli kredileri için yüzde 85 oranında kefaret imkanı sağlayacağız.

 • ANNELER TAM ÜCRET İLE ÇOCUKLARIYLA BERABER
İlk çocukta 2 ay, ikincide 4 ay, üçüncü çocukta 6 ay yarım gün çalışacak anneler tam ücret alacaklar. Günün yarısı işte diğer yarısı çocuklarla geçecek.

 • SEÇİLME YAŞI 18, GENÇLERE ÜCRETSİZ İNTERNET
Seçilme yaşı 18'e inecek. Gençlerimize sınırsız, ücretsiz internet imkanı getiriyoruz, nerede olurlarsa olsunlar.
İŞİNİ KURMAK İSTEYEN

 • GENÇLERE 50 BİN LİRA
Kendi işini kurmak isteyen gençlerimize 50 bin liraya kadar karşılıksız kredi desteği  vereceğiz. Eğer bu yetmiyorsa 100 bin liraya kadar faizsiz kredi vereceğiz..

 • İLK KEZ İŞ BULAN GENÇLERİN MAAŞI BİR YIL DEVLETTEN
İlk kez iş bulan her gencimizin maaşının 1 yıl boyunca devlet  karşılayacak. Lise mezunu gençlerimizin 2 yıl boyunca genel sağlık sigortalarını sağlayacağız.

 • EMEKLİYE YENİ ZAM
Bütün emeklilerimizi kuşatacak şekilde yılda bin 200 lira ek zam yapıyoruz. Bütün emeklilerimize ayda 100, yılda bin 200 lira yeni zam yapıyoruz.

 • EMEKLİYE 250 TL TAKSİTLE EV
TOKİ evleri ile emeklileri ve asgari ücretlileri konut sahibi yapacağız. Herhangi bir emeklimiz 250 TL ile ev sahibi olabilir.

 • KESİNTİ KALDIRILIYOR
Yüzde 15'ten yüzde 10'a indirdiğimiz Bağ-Kur sigortamızın, sosyal güvenlik primi kesintisini tamamıyla ortadan kaldırıyoruz.

 • ESNAFA FAİZSİZ KREDİ VERİLECEK
Önümüzdeki dönemde esnafımıza düşük faizli kredi uygulamamıza devam edeceğiz. Ayrıca 30 bin Türk Lirasına kadar faizsiz kredi desteği vereceğiz.

 • YEMDE GÜBREDE KDV KALDIRILIYOR
Birincisi, yemde ve gübrede KDV'yi kaldırıyoruz. Genç çiftçilerimize proje karşılığı 30 bin liraya kadar karşılıksız destek vereceğiz.

 • ASGARİ ÜCRET 1300 TL OLACAK
Çalışan kesimde asgari ücret 1300 TL olacak.

 • TAM GÜN EĞİTİME GEÇİLİYOR
Tüm okullarımızda tam  gün eğitim öğretime geçilmesini sağlayacağız. İkili eğitim öğretim kalmayacak.

 • POLİS VE ASKERLE İLGİLİ ÇALIŞMA
Polislerin ek göstergelerine zam yapacağız. Askerlerle ilgili de çalışmalarımızı yürütüyoruz.

 • TAŞERON ÇALIŞANLARA KADRO VERİLECEK
Taşeronluk çerçevesinde  kamunun ihtiyaç duyduğu işlerde çalışan taşeronları kamuda istihdam edeceğiz.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.