Başbakan Erdoğan'dan Flaş Açıklamalar

Başbakan Erdoğan Giresun’da konuştu. “Birileri varsın kula tapmaya devam etsin” diyen Erdoğan şöyle konuştu: “Bizim ubudiyet anlayışımızda kula kulluk yoktur. Şunu da dost düşman çok iyi bilsin. Eğer istiklalimize el uzatan olursa, eğer bu ülkeye el uzatan olursa, eğer bu ülkeyi karıştırmak için kirli tuzaklar kurulursa, biz evet o elleri kırarız"

Başbakan Erdoğan'dan Flaş Açıklamalar
22 Aralık 2013 Pazar 00:00

BU ÜLKEYE EL UZATAN OLURSA KIRARIZ
 
-Birileri varsın kula tapmaya devam etsin. Bizim ubudiyet anlayışımızda kula kulluk yoktur. Şunu da dost düşman çok iyi bilsin. Eğer istiklalimize el uzatan olursa, eğer bu ülkeye el uzatan olursa, eğer bu ülkeyi karıştırmak için kirli tuzaklar kurulursa, biz evet o elleri kırarız. Biz o tuzakları bozarız.
 
HANGİ ÖRGÜTÜ, HANGİ AJANLARI KULLANIRLARSA KULLANSINLAR


-Bir takım kirli eller benim bu güzel ülkemde kaos çıkaramaz. Hangi örgütü, hangi maşayı, hangi ajanı, haini kullanırlarsa kullansınlar, bu millet istiklali uğruna o uluslararası örgütlere de gereken cevabı vermesini bilir. Kardeşlerim herkes haddini bilecek. Sizin karşınızda Türkiye Cumhuriyeti Devleti var. Türkiye artık o eski Türkiye değil. Türkiye karanlık odakların onların maşa örgütlerinin hainlerin ajanların gelip istedikleri gibi davranabilecekleri bir ülke değil. Bunlar 27 Mayıs’ta 12 Eylül’de 28 Şubat’ta kaldı. Hiç kimse bu ülkeye diz çöktüremez. Tarih boyunca olmadı, bundan sonra da hiç kimse bu milletin boynuna altın lale takamaz.-Herkes haddini bilecek. Karşınızda Türkiye cumhuriyeti ve milleti var.

-Bir haftadır yargıdaki, emniyetteki bir takım odaklar eliyle Türkiye'de bir komplo uygulamaya kondu. Yolsuzluk kisvesi altında son derece hukuksuz, çirkin ve karanlık bir tuzak kuruluyor. Burada Giresun'da söylüyorum. Yolsuzluk bu işin sadece kılıfıdır. Bizim yolsuzluk konusundaki hassasiyetimiz zaten bellidir. Kardeşlerim oluşturmak istedikleri algıya sakın ha itibar etmeyin.

-Bir takım gazetecelirin, ajanların kullandıkları fotoğraflara, attıkları manşetlere, montajla sosyal medyada kullandıkları fotoğraflara sakın aldanmayın. Bu komplonun amacı başka.

-Biz babamızın oğlu olsa devletin parasını çalınana hesabını sorarız. Bizim böyle bir derdimiz yok. İstikrarı, güven ortamını kimsenin bozmasına izin vermeyiz. Bunlar istikrarı bozmak istiyorlar, terör ortamını geri getirmek istiyorlar. 1 yıldır Giresun'a şehit geliyor mu? Ama bundan rahatsız olanlar var. Ama biz buna izin vermeyeceğiz. Milletin kanını emmek isteyenler var. İşte geçen hafta kurulan tuzak budur.

SENİN MİLLETVEKİLİN POLİSE ANA AVRAT SÖVDÜ


-Anamuhalefetin lideri çıkmış emniyetteki, yargıdaki hukuksuzlukları savunuyor. Ey, ana muhalefetin genel müdürü, adını anmayacağım, ya Silivri'deki mahkemeye hakaret eden bu genel müdür değil miydi? Silivri'ye gidip de orada kendi ardaşlarını ziyaret ederek yargı üzerinde baskı oluşturmak isteyen, yargıçlara, savcılara hakaretler yağdıran, bu nedenle hakkında fezleke olan bu genel müdür değil miydi? Affınıza sığınıyorum. Bu genel müdürün milletvekili değil miydi polise ana avrat söven? Kendi milletvekili, kendi hemşiresi eline taş alıp polise taş atıyordu. Bu genel müdür o zaman polisi değil taş atan milletvekilini savunuyordu.

KÜLHANBEYİ GİBİ... BENİM POLİSİME YAKIŞMAZ
 
-Polis görevlendiriliyor, operasyona gidiyor. Bir polis operasyona da gitse, operasyonda girdiği ofiste ya da evde bacak bacak üstüne atmak suretiyle, eline bir tesbih külhanbeyi gibi orada duramaz. Polis de olsa, çünkü sen görevin neyse onu yapacaksın. Oraya gideceksin, elinde tespih külhanbey gibi, nedir o yahu? Bu benim polisime yakışmaz. Bu Türk polisine yakışmaz. İster yürütmede olsun, ister yargıda olsun bu yanlışları yapanlar da karşılarında bizi bulacaklardır. Benim bakanlarımı lekelemek için bu adımları atanları, millet bu tuzakları bozacaktır.
 
'YOLSUZLUK BU İŞİN KILIFI'

 
-O işin kılıfı. Biz gereğini yaparız, hiç merak etmeyin. Bu oyunu beraber bozacağız. Dik duracağız, diklenmeyeceğiz. Hiç endişeniz olmasın. Biz kefenimizi giydik ve yola böyle çıktık.
 
İP GİBİ SIRAYA DİZİLDİLER
 
-Hangi gazetelerin ortak manşet attığına, hangi televizyonların aynı dili kullandığına dikat edin. Bu süreçte CHP'nin MHP'nin aldığı tavıra dikkat edin. Tıpkı, 27 Mayıs'ta 12 Eylül'de olduğu gibi ip gibi aynı sıraya dizildiler. Çok kirli bir ittifak oluştu. Şimdi yanlarına yeni bir örgüt daha aldılar. Uluslararası basını kullanarak benim milletimi dize getirmeye çalışıyorlar.
 
MAŞA OLARAK KULLANMAK İSTİYORLAR
 
-Dindar kisvesi altında bazı zavallı örgütleri maşa olarak kullanıp benim güzel ülkemde kaos oluşturmak istiyorlar. Siz bu kirli ittifakları defalarca bozdunuz. Biz bu yolda milletimizle yürüyoruz. Biz kasetlerle yürüymüyoruz. Biz yolunu şaşırmış provakatörlerle yürümüyoruz. Bize önce Allah yeter, sonra millet yeter.
 
-Bu medyada yazılı ve görsel operasyon yapılıyor, bir hain, bir ajan size haber getirdiğinde ona inanmayın. Bunlara karşı dikkatli olun. Siyasi partileri lütfen dikkatle izleyin. 28 Şubat'ta darbeye payendelik yapan sermayeye karşı dikkatli olun.
 
MÜSLÜMEN ELİNDEN, DİLİNDEN...
 
-Müslüman, elinden ve dilinden diğer müslümanın da  emin olduğu insandır. Bu yapılan nedir? Biz Allah'ın izniyle bu kirli komployu da  aşacak, bu günleri de geride bırakacağız. Bu süreçten alnımızın akıyla çıkacağız.  Milletçe güçlenerek çıkacağız, yeter ki bir olalım, yeter ki beraber olalım,  yeter ki 76 milyon kardeş olalım. Ama 'kardeş olalım' diyerek, kardeşine kurşun  sıkanlardan olmayalım, 'kardeş olalım' derken, kardeşinin izzetiyle onuruyla  oynayanlardan olmayalım.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.