Hüseyin Turgut Aydın: "Birlik ve beraberliği sağlayacağız"

Hüseyin Turgut Aydın

Hüseyin Turgut Aydın05 Ekim 2017, 09:41

RÖPORTAJ: BAHATTİN BAŞTÜRK -  Trabzon Boztepe Dolmuş Durağı Başkanı Hüseyin Turgut Aydın ile Trabzon’da ki şoför esnafının sıkıntılarını ve oda seçimlerini konuştuk. Aydın, Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası’na Başkan Adayı olduğunu açıklayarak, “Şoför esnafının sağ duyusuna inanıyorum. Bana da güvendiklerini biliyorum. Onun için yola devam diyorum. Amacımız şoför esnafı arasında birlik ve beraberliği sağlamaktır” dedi.

İşte Aydın’ın açıklamaları:
GAYEMİZ BİRLİK BERABERLİK

Şoför esnafının en büyük sıkıntısı şoför esnafı arasında birlik beraberlik olmayışıdır. Bu da sistematik olarak, böyle bir duruma getirildi. Bugün, aynı hattın üzerinde çalışan durakların aralarında zaman zaman sürtüşmeler olunuyor. Her iki tarafa da ‘Sen haklısın ora senin hakkın’ deme cihetine gidildiği için duraklar arası tartışma ve sürtüşme oluyor. Şoför esnafının birlik beraberlik olması gereken yer Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odasıdır. Odamıza gittiğimizde iki tane şoför, mal sahibi, durak başkanı, yönetici bir araya geldiği zaman hoş olmayan durumlarda oluyor.

İNSANLAR FİKİRLERİNİ SÖYLEYEMİYORLAR
İnsanları basit şeylerle kötü ettiler. Şu andaki seçim atmosferinde bile üyelerimiz özgür iradeleri ile fikirlerini, beklentilerini söyleyemiyorlar, taraflarını belli edemiyorlar. Böyle bir baskının, tehditvari konuşmaların içerisinde bırakıldı üyelerimiz. Bu seçim şoför esnafının aydınlığı olacak bir konum olacak. Bu seçimden sonra şoför esnafının beklenti ve sorunlarının bir çoğunun çözüleceğine ben inanıyorum. Zaten bizim amacımız ve gayemizde şoför esnafını birlik beraberlik içine getirip güzel bir hizmet vermektir.

ŞOFÖR ESNAFI YIPRANIYOR
Resmi açıklamamı geciktiriyorum. Bugünü ele aldığımızda onuncu aydayız. Ocak ayının 1’inden hesap edersek 3 ayımız var. Kongre, Ocak’tamı, Şubat’tamı, Mart’tamı yapılacak henüz belli değil. Mart sonuna kadar süresi var. Seçimin ne zaman yapılacağı mevcut yönetimin alacak olduğu karara bağlı. 90 gün Ocak’a kadar var. 90 günlük süreçte Mart sonuna kadar var. Önümüzde hemen hemen 180 gün var. Bu da yarım yıl yapar. Böyle bir süreçte de çalışma ortamının zor olması, şoför esnafını bunaltmak, 6 ay gibi bir süre içerisinde yıpranmak var. Bu seçim mevzuatları çok meşakkatli ve sıkıntılı bir durum.

ADAYLIK SÜRECİNE GİRDİM
Biz insanlardan oy ve söz istemekten ziyade oturup konuşuyoruz. Neler yapabiliriz veya neleri yapmamız gerekir, üyelerimizin fikirlerini alıyoruz. Kendi kafamızda ki bazı proje ve fikirler var. Üyelerimizle paylaşıyoruz, fikir alışverişi yapıyoruz. Üyelerimizin fikirleri bizim için çok önemli. Şoför esnafımız her şeyin iyisine layıktır. Bende bunu düşündüğüm için bu adaylık sürecine girdim. Sırası geldiği zaman adaylığımı basın açıklaması yaparak açıklayacağım. Orada projelerimi de açıklayacağım.

YALANSIZ PROJE YAPACAĞIZ
Zamanı geldiğinde gerekli adımları en iyi şekilde atacağım. Gerek ekip arkadaşlarım gerekse ben öncelikli anlayışımız, yapamayacağımız, yerine getiremeyeceğimiz hiçbir sözü, şoför arkadaşlarımıza, durak başkanlarına ve yöneticilere kesinlikle söylemeyeceğiz ve vaat etmiyoruz. Projelerimizi açıkladığımız zaman imzalarımızı atacağız, yalansız bir şekilde projelerimizi yapacağız.

ŞOFÖR ESNAFI İÇİN ADAY OLDUM
Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda bir iki dönem görev yaptım. Burada verilen sözler, arkadaşlarımıza verilen sözler, cemiyetin kapalı kutu şekilde yönetilmesinden, şoför esnafının, mal sahibinin, özellikle yöneticilerin cemiyetin hiçbir hareketinden haberi olmayan bir sürece girdik. Bizleri yanlarına alanlar işleri karşıya geçince bazı durumlar oldu. Hazmedemediğim bazı samimiyetsiz işler oldu. Neticesinde yönetimlerden koptuk. Koptuk ama sahayı bırakıp kaçmadık. Hep sahada şoför esnafımızın yanında olduk. Samimiyetsiz bazı durumlar olduğu için aday olmaya karar verdim. Şoför esnafı daha iyilere layıktır ve bunlar için aday oldum.

SIKINTILARI BİRLİKTE AŞACAĞIZ
Trabzon’da ‘T’, ‘D’’, ‘M’ ve ‘S’ olmak üzere yolcu taşımacılığı yapan 4 grup ticari plaka var. Bu plakaların belli başlı sıkıntıları var. Onları da biliyorum. Sıkıntıları ilerleyen günlerde açıklayacağım. Bu 4 grup esnafımızla birlik beraberlik içinde olup inşallah sıkıntıların sorunların üstesinden birlikte geleceğiz.

ŞOFÖR ESNAFI İÇİN YOLA DEVAM
Şoför esnafımız yanıltılıp kandırılıyor. Şoför esnafımıza gerçekleri söylemeyip taklaya getirmeye çalışıyorlar. Bu şoför esnafımızı taklaya getirmelerine ben müsaade etmeyeceğim. Bütün bu meseleleri tüm şoför esnafımızın ayağına giderek, telefonla, ikili ilişkilerimizle anlatacağız. Cemiyetimizi bir adım ileriye götürmek için çalışacağız. Adayız, sonuna kadar da gideceğiz. Şoför esnafının sağ duyusuna inanıyorum. Bana da güvendiklerini biliyorum. Şoför esnafı her şeyin en iyisine ve güzeline layıktır. Onun için yola devam diyorum.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.