Şenol Güneş'ten flaş açıklamalar!Şenol Güneş'ten flaş açıklamalar!
16 Mart 2016 Çarşamba 00:00

Oyuncularını tebrik eden Güneş, ''Kazanmak önemliydi. Moral, puan güven ve verdiğin emeğin karşılığın neticeye yansıması önemli. İki maçı da kazanmayı hak ettiğimizi düşünüyorum. Bugün özellikle ilk yarında kopuklar oldu. çıkışlarda top kayıplarımız vardı.  İkinci yarıda tam tersi oyunun kontrolü bizdeydi. Rakibe pozisyon vermeden atak yapmaya başladık. Rakibin de iyi oyuncuları var, kaliteli oyuncuları var. Pozisyon buldular ama biz de bulduk. 2-0'lık skor deplasmanda bizim için iyi bir sonuç . Emek veren herkese teşekkür ediyorum. '' dedi.

Trabzonspor'un sorunlarının saha içine yansıdığını belirten Güneş, ''Trabzonspor da iyi takım iyi oyuncuları var ama tartışmalar olduğu için bu da oyuna yansıyor. Kopmalar, oyundan düşmeler yaşıyorlar. Bu maç ve Rize maçı Beşiktaş için önemli maçlardı ama asıl önemli maç Antalya maçı olacak. Hakemle ilgili konuşmak istemiyorum ama aldığımız sonucun herkesi kurtardığını düşünüyorum. Benim kulübeden gördüğümü hakemler göremez mi. Kamuoyu zaten gergin, bir de böyle gerginliklere girmek istemiyorum. Zaten bizim üzerimizden spekülasyon yapmak istiyorlar. Daha dikkatli olmalıyız. '' dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Trabzonspor galibiyetinin ardından konuşmasının ilk bölümünde Ankara'da yaşanan ve 37 vatandaşın hayatını kaybettiği terör olayına değindi.

Kötü günde bir müsabaka yapmak zorunda kaldıklarını belirten Güneş, "Acımız büyük, Umut babasını kaybetti ama orada çok daha kaybettiğimiz insanlar var. Hepsine Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bizim de bir yakınımız olabilirdi o teröristin de yakını olabilirdi. Onun için bu yapılanın ne kadar insanlık dışı olduğunu olayın bir kez daha düşünmesi gerekiyor. Zaten bu olayların bu işi yapanlara kar olacağını düşünmüyorum."

"Biz acımızı paylaşırken içimize gömerken aklımızı, sabrımızı, duygularımızı kaybetmeyelim" diyen Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir durum tespiti yapmak durumundayız. Bunu devlet yapmalı, hükümet, siyasi partiler, sivil toplum örgütleri ve bizler de buna katılmalıyız. Özellikle burada bizim düşmanımız bu işleri yapanların kim olduğu, nasıl yaptığını gerekirse okullara ders olarak koyulmalı. Bu yeni bir olay değil, hep kınamak bir şeyler söylemek çözüm getirmiyor, giderek büyüyor. O halde biz yanımızdaki insanı da tanıyacağız, uzakta bu işi yapanları, yaptıranları da tanıyacağız ki ne yapacağımızı bileceğiz. Aksi halde kaosla birbirimize gireriz, tartışma konuları öyle oluyor. Kendi sorunlarını çözmek isteyen başkalarının bize sorun olarak yarattıkları durumları bilmek durumundadır."
Bu acıları hep kınayarak geçmek durumunda olmamaları gerektiğini anlatan Güneş, "Bir adım atmak durumundayız. Bunu sadece devleti, hükümeti suçlayarak değil hepimiz dahil buna katkı yapmalıyız. Acı bir olay, o terörü yapanlara o dersi vermek durumundayız. Çünkü kardeşi, babası, annesi bir başkası da orada olabilirdi. Savaş olmaz, Türkiye, ırk, din dil ayrımı yapan ülke değil. Bu farklılıkta olanları insanları kucaklayan bir ülke ama terörü terörizmi hepimiz lanetleyeceğiz, Türkiye de lanetleyecek. Hepimiz bunu bileceğiz. Söylemle yaparak üzerinden geçilen bir konu değil. Bir şeyler yapmak durumundayız" diye konuştu.

"HAK ETTİĞİMİZ BİR GALİBİYET ALDIK"


Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Trabzonspor karşısında haklı bir galibiyet aldıklarını belirterek, "Futbol adına iki taraf için de ilk yarıda git-gel maç oldu. Bize yakışmayan şey çıkışta top kayıplarımız. Rakibe pozisyon vermemiz. Akma pozisyonlar da bulduk. Gol de atabilirdik, gol de yiyebilirdik. İkinci yarıda oyunun kontrolü bizdeydi. Pozisyon vermedik. Atağa da çıktık. Hak ettiğimiz galibiyeti aldığımızı düşünüyorum" dedi.

"Trabzonspor’un sıkıntıları daha önceden geliyor"
diyen Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İyi bir kadrosu, iyi oyuncuları var. Ama kafası karışık olabilir, oluyor. Bunu ben de yaşadım burada. Önemli olan bugünlerde daha çok destek olmak. Destek olmak da öyle sıradan bir iş değil. Bugünkü maçta ilk başta olduğu gibi sürekli destek olmak. Çünkü sıkıntılı bir dönemde oyuncu da, antrenör de yönetim de bunalımda. Zaten bir şey yapmaya çalışıyorlar. Söylentiler ve kavgalarla bu aşılmaz. Kendi şehrim olduğu için söylüyorum. Bize yapılanları pas geçiyorum. Çünkü buranın toprağı da ağacı da çok güzel, yaprakları soldu. Önemli olan o yaprakların yeşermesi için bir su dökmek gerekiyor. Asla bu camiaya bu kulübe bir şey olmaz. Bu takım bu kadroyla ilk 5’e de girebilecek bir takımdır. Ama önce Hami hocaya, Hami hoca da oyunculara sahip çıkarsa birlikte bu iş yapılırsa yol haritasını çizerse bu iş düzelir. Çünkü burada futbol seviliyor. Ama sevgi yanlış kullanılıyor, boğuyor. İnsanları rahatsız ediyor. Zaman zaman da kirletiliyor. Sevginin kirletildiği yerde işler sonuca varmaz.""BÜTÜN OYUNCULARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Güneş, "Bütün oyuncularıma teşekkür ediyorum. İki maçta 6 puan almak önemliydi. O yüzden mutluluk verici bir olay. Ama tabii Trabzonspor’un kaybına da üzüldüm" dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, bir gazetecinin 'artık lidersiniz' yorumu üzerine, "Biz olaya öyle bakmıyoruz. Oyuncularıma hep şunu söylüyorum; sahaya çıktığınız zaman rakiplerine üzerine oynayacaksınız, güzel futbolla keyif alacaksınız. Bugün sinirlendim, çünkü çok basit hatalar yaptık. Ama yine de izleyenler için pozisyonlar vardı, hareketlilik vardı. Bir sonraki maçı düşünerek değil. Tabii uzun vadede düşüncelerimiz, planlarımız var ama sahaya çıkan oyuncu artık ‘sonraki maç ne olacak’ diye bakmak yerine, ne kadar yeteneği varsa sahaya koyması lazım. Karakterini de ortaya koyup izleyenlerin de zevk alacağı bir oyun ortaya koymalı. Bugüne kadar hep böyle geldik. Hak ettiğimizi de düşünüyorum. Bazı hatalarımız oldu. Futbol hatalar oyunudur. Ama az oldu. Lider veya ikinci olmamız önemli değil. Çıkıp oynayacağız. Şu anda lig yarışı itibarıyla rakibimiz Fenerbahçe görünüyor. Ama biz ona da bakmadan kendi işimizi yapmalıyız. Bizim için de onlar için de çok zor maçlar var. Bu yarışları kimse etkilemeden, kimse karıştırmadan yaptırabilirlerse çok daha sağlıklı olur. Ülkemizi tanıyorsunuz. Birilerinin yan müdahalesi olmadan olursa çok daha sevindirici olur. Çünkü futbol oynamanın önünü keserseniz insanları yanlış yola itersiniz. Bunu istemiyorum" şeklinde konuştu.

“ESKİNİN KALINTILARINI TEMİZLEMEK 2-3 SENE SÜRECEK”


Güneş, maç öncesi düzenlenen plaket töreniyle ilgili olarak da, “Güzel bir şey düşünmüşler. Geçmişte hizmeti olanlara teşekkür edilir, gelecekte hizmeti olacaklara destek olunur. Böylece başarılar getirilir. Devamını diliyorum. Yönetim kurulunun gayreti var. Dışarıdan öyle görüyorum. Bir arayışlar var ama öncenin kalıntılarını atmak belki 2-3 sene sürecek. Ayrıca düşünce devrimi yapmak lazım” dedi.
'2010-2011 sezonu 30. hafta Trabzonspor-Eskişehirspor maçı. Hakem Bülent Yıldırım'dı' şeklinde yöneltilen soruya Güneş, "Hiç oraya girmeyelim. Ne demek istediğinizi anladım. Beni taşıma oraya. Evet bugün 8. dakikada onu hissettim. Beni çok kavgaya çekiyorlar İstanbul’da. Ben de konuşmuyorum. Bu konuya da girmek istemiyorum. Bugün oyuncularımız herkesi kurtardı. Hakem konusunu açmayın" yanıtını verdi."FENERBAHÇE İLE DEĞİL KENDİMLE YARIŞIYORUM"

"Fenerbahçe yöneticisi Önder Fırat maç sürerken twit attı. ‘Uyu uyu yat uyu’ diye. Trabzonspor yattı manasında. Bu konuda ne diyeceksiniz?" şeklindeki soru üzerine Güneş, "Bu tip düşünceleri olanlar o tip işleri yapanlardır. Ne sormak istiyorsunuz bilmiyorum ama. Ne demek istediğinizi size tercüme ediyorum. Siz bana o soruları sorarak beni kavgaya çekmeyin. Ben Fenerbahçe ile yarışmıyorum, kendimle yarışıyorum, takımıma hizmet ediyorum. Oyun oynatmaya çalışıyorum. Saha dışında oynamıyorum. Hiç de öyle bir düşüncem yok. Kimin ne yaptığını herkes bilir. ‘Volkan benim evladım, Ozan benim evladım. Bana gol attı mağlup oldum. Ben mi maçı sattım öyle düşünüyorsa. Veya tam tersine. Bırakın bu işleri. Hala buralardaysalar ve bundan da başarı bekleniyorsa, beni sokmayın yani. Bana bu soruları sorarsanız daha cevap da vermeyeceğim. O soruları onlara sorun. Ne demek istediklerini açıklasınlar. Ülke adına ne yapmak istiyorlar. Trabzonspor bizi yendi İstanbul’da onlara yenildi. Deniz Ateş Bitnel hakemdi. Trabzonspor o gün isyan etmedi, nasıl yönettiğini biliyorum. Ama Galatasaray maçında isyan etti. Oraları deşerseniz, yüz defa haklı çıkarız. Biraz önce o soruyu o yüzden kapattım. Aslında oraları açtığınız zaman başka boyutlara gider" ifadelerini kullandı.ANTALYASPOR MAÇI

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Antalyaspor maçıyla ilgili olarak ise şunları söyledi:

"Antalya maçı da zor. Üç günde bir maç oynuyoruz. En çok sıkıştırılmış maç olarak biz oynuyoruz. Bize bu konuda o kadar haksızlık yapıldı ki. Mazeretlerle gitmeyin diye oyunculara da söyledim. Çok gerildiler ilk yarı bugün. Hakeme gerildiler. ‘Siz işinize bakın, şikayetlerle nereye varacağız’ dedim. O yüzden ne saha zemini, ne tribün. Bugün de bu maç bitti. Bizim için şimdi Antalya maçı çok önemli ve kritik bir maç."

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.