İYİ Parti halk hareketi

İYİ Parti Trabzon 4. Sıra Milletvekili Adayı Tuna Taşkın:“Halk çok sessiz, kimse siyaset konuşmak istemiyor. Bu sessizlik bizim için iyi bir şey. Halkın 16 yıldır başa getirdiği AK Parti vazgeçilmez değil. Halkımız bunu sandıkta gösterecek. Bir halk hareketi olan İYİ Parti sandığa damgasını vuracak.”

İYİ Parti  halk  hareketi
18 Haziran 2018 Pazartesi 09:12

banner94

İYİ Parti Trabzon 4. Sıra Milletvekili Adayı Tuna Taşkın, sonnokta’ya 24 Haziran seçimlerini değerlendirdi.

İYİ Parti’ye halkın her katmanından müthiş bir destek olduğunu belirten Taşkın, gençler ve kadınların yoğun ilgisi ile karşılaştıklarını söylüyor. AK Parti’ye kendi seçmeninin bile tepkili olduğunun altını çizen Tuna Taşkın, “Halk oldukça sessiz. Tıpkı 7 Haziran seçimleri öncesi gibi bir hava var. Bunun bizim lehimize olacağını düşünüyorum” diyor. İşte genç milletvekili adayı Tuna Taşkın’ın o açıklamaları:

HALK KAVGADAN BIKTI   

Trabzon’un Türkiye’den pek bir farkı yok. Halk çok sessiz, kimse siyaset konuşmak istemiyor. Sahadaki gerçek bu. İYİ Parti’nin göreve geldiğinde bu ülkeyi en iyi şekilde yönetebileceğine halk inanıyor. Yani biz sahada güçlü durduğumuz sürece halkı “Bunlar bu ülkeyi yönetebilir” diyor. Bunu halka dedirttiğiniz zaman da işiniz daha kolay oluyor. İnsanların tek isteği ekonomisi düzgün, müreffeh bir ülkede yaşamak. Halk kavgadan, çekişmeden, siyasi polemiklerden sıkıldı artık. Sahada gördüğümüz kadarıyla da halk 16 yıllık AK Parti iktidarının bunları sağlayamadığı düşünülüyor. Bunun tepkisi sandığa yansıyacaktır.

AK PARTİ VAZGEÇİLMEZ DEĞİL

Halk içindeki tepkiyi 24 Haziran seçimlerinde sandığa yansıtacaktır. Kimsenin vazgeçilmez olmadığı bu dünyada halkın 16 yıldır başa getirdiği AK Parti de vazgeçilmez değildir. Siyasi tarihimiz böyle hikâyelerle doludur. Biz arkadaşlarımız arasında da bunu konuşuyoruz. Diyorlar ki, Aziz Yıldırım’ın kongrede bu kadar fark yiyeceğini kim tahmin ederdi. Siyasette de bunun aynısı yaşanacaktır.

SESSİZLİK DEĞİŞİMŞİN HABERCİSİ

Esnaf ve vatandaş da bir tedirginlik var. Tamamen korku içerisinde olan, iş ve aş beklentisi içerisinde olan vatandaşlar iktidardan çekinip bize karşı olan ilgilerini açıkça dile getiremiyorlar. Hatta ilk başlarda yılların arkadaşlığına sahip olduğumuz dostlarımız bizle aynı fotoğraf karesine bile girmek istemediler. Bu nasıl bir korku imparatorluğudur. Bu halka yapılmış en büyük kötülüktür. Yıllardır ortaya koyulan ayrıştırma, yandaşa iş verme, karşı görüşe yaşam hakkı tanımama politikasının bir ürünüdür. Bu yüzden halk sessiz ama inanıyorum ki halkın bu sessizliği büyük bir değişimin habercisi.

HALK BİZE İNANIYOR

6 vekil adayımız 9 aday adayımızla sahalardayız. Artık son haftaya girildi. Sıkılmadık el çalınmadık kapı bırakmamak için tüm arkadaşlarımızla ilçe ilçe mahalle mahalle, köy köy geziyoruz. İnsanlardan çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Artık vatandaşlar da cesaretlenmeye başladılar. Sahadaki bu temiz gücü görünce onlar da bu işe inanıyor. Uzunsokak’taki çalışmamız sırasında işyerlerinden insanların bize nasıl alkışladığını görmenizi isterdim. Biz gücü ortaya koyduysak vatandaşlar da arkamızdan gelecektir. Of’ta bile gördüğümüz desteğe biz de inanamadık.

BİR ÇÖMLEKÇİ’Yİ BİLE YIKAMADILAR

Trabzon’un en büyük sorunu, işin ehli olmayan insanların iş başında olması. Turizmden, sağlığa, sanattan spora, sanayiden ticarete üretim sıfıra indirildi. Hizmet belediyeciliği yerine Trabzon’da rant belediyeciliği yapıldı. Sadece bina yapmaya döndü iş. Binayı yapıyorlar ama altyapısı yok. Devlet yatırımları övünen, onların üzerinden prim yapan bir belediyecilik anayışı var. Başka belediyeler devasa projelere imza atarken, şehirler adeta dönüşerek marka olurken biz daha Çömlekçi’yi yıkamadık.

KAŞÜSTÜ 6 YILDA BİTMEZ

Bugün Trabzon’un ciddi manada altyapı ve trafik sorunu var. Bir Kaşüstü Kavşağı var. Başladığında 6 aya bitecek dendi. 26 ay geçti halen daha gün yüzüne çıkan bir emare bile yok. Bir 25 ay daha olacağa da benzemiyor. Değil 6 ay 6 yılda bitirirlerse çok iyidir! Trabzon her şeyiyle geri kaldı.

ÜRETİMSİZ TRABZON KALKINMAZ

Trabzon’da bizim yapmak istediğimiz üretim. Göreve gelirsek bunun üzerinde duracağız. Üretim olmadan bu şehir kalkınamaz. Şehrin hemen her gün bir sokağında çay ocağı açılıyor ve bu çay ocaklarının hepsi ağzına kadar dolu. Demek ki bu şehirde bir üretim yok ki özellikle gençler akşama kadar bu mekânları mesken tutmuşlar. Bunun başka bir açıklaması yok. Fındık çom önemli. Halktan 5 liraya alınıyor kavrulduğunda marketteki fiyatı 50-60 lira. Kim kazanıyor kim kaybediyor? Eskiden fındıktan sülaleler geçinirdi. Fındık satılınca düğün yapılır, ev araba alınır, borçlar ödenirdi. Şimdi halk bırakın geçinmeyi fındığı borçla topluyor. Fındığın parası toplama parasına, masraflara yetmiyor bile. Zararına tarım olur mu?

FINDIK SAHİPSİZ OLMAYACAK

Size oy veren Karadenizlinin kalbi olan fındığı söken AK Parti iktidarı bu kalbi vermiş İtalyan Ferrero’nun eline. Hani siz milli ve yerliydiniz? Hani siz halkçıydınız? Nasıl olacak bu iş. Kim sahip çıkacak benim Trabzonlu, Arsinli kardeşimin hakkına. Devlet desen devlet ortalıkta yok. Kim bakacak bu işlere. Karadeniz’in, Trabzon’un kalbi İtalyanlara teslim edilmiştir. Bu nedenle fındık bizim için oldukça önemli. Üreticinin üretebilmesi için elimizden geleni yapacağız. İYİ Parti iktidarında fındığın fiyatını küresel güçler değil bu milletin iktidarı belirleyecek, üreticisi beliryecek, halk belirleyecek. Devlet piyasayı başıboş bırakmayacak, gerekeni neyse o olacak.

HALKA RAĞMEN DEĞİL HALKLA BİRLİKTE…

Gençler nasıl anne babanlarının evladı ise bu devletin de evladıdır. Biz bir üreticimizin çocuğunu okutamamasına asla razı gelmeyeceğiz. Ona sadece maddi kaynak sağlayarak değil ona üretim yaptırarak destek olacağız. Gençler iş bulana kadar harçlığını biz vereceğiz.

Kısaca İYİ Parti bir halk heraketi ve halkın partisi. Halk ne isterse o olacak. Halka rağmen, halkın karşı çıktığı hiçbir şeyde ısrarcı olmayacağız. Milletle yürüyerek milletçe yükseleceğiz. Komşusu açken tok yatan bizden değildir düsturu ile vatandaş açken bizler tok yatmayacağız.

BU DÜZENİ DEĞİŞTİRECEĞİZ

Herkes rahat trafiği olan, tramvayı olan, hava kalitesi ve yaşam alanlarının olduğunu bir Trabzon’da yaşamak ister. Ancak bu 16 yılda mümkün olmadı. Her yol kenarının otopark yapıldığı bu şehirde, evlere ruhsat verirken otopark şartı getirmeyip buralardan ev satın alanlar kaldırıma araçlarını park etti diye ceza yiyorsa ve yol kenarındaki otoparklardan elde edilen gelirler hiç edilip, makam araçlarında sefalar sürülüyorsa bu halka zulümdür. Biz bu zulme son vereceğiz. Bu düzeni değiştirmek için geleceğiz.

İŞİ EHİLLERİNE VERECEĞİZ

Belediye yönetimlerinde muhtarlar işin içerisine sokulmalı. Ama bizimkiler muhtarlarla küs. Siz 2019’un Trabzon’unu planlarken muhtarları çağırıp konuşmanız lazım. Nereye ne lazım, hangi mahalleye ne kadar beton lazım diye muhtarlara sorulması lazım. İşin ehli insanlar saf dışı tutulurken belediyeler, resmi kurum ve kuruluşların ne olduğu belli olmayan, yandaş olmaktan başka bir yetileri olmayanlarla dolduruldu. Ve bugünkü ‘Emredersiniz efendim’ sistemi ortaya çıktı. Türkiye de Trabzon da bu sistemle yol alamaz. Freni patlamış bayır aşağıya giden kamyon gibi olan yöneticilerle şehirler ve ülke yönetilemez. Fren görevi görecek insanlara, çalışma arkadaşlarına ihtiyaç var. Bu sürekli, ‘Emredersiniz’ diyen insanlarla yapılamaz. Yapılırsa böyle olur. Yanlış yapana ‘Dur’ diyecek kimse yok.

GENÇLER EN ÇOK İYİ’YE GÜVENİYOR

Yaptığımız çalışmalarda en fazla ilgiyi gençler ve kadınlardan görüyoruz. Zaten Türkiye’nin nüfusunun çoğunluğunu bu grup oluşturuyor. Bu tabloyu gördüğümüz için, “İktidarın en güçlü adayı biziz” diyoruz. Gençler en fazla AK Parti’ye güven duymuyor. Bunun nedeni de liyakatsizlik. Etrafına bakan gençler hangi üniversiteyi bitirirse bitirsin, ister yüksek lisans yapsın ister doktora, kaç dil bilirse bilsin pek çok arkadaşının iş bulamadığını görüyor. Kendinden yola çıkıyor gençler. Geleceğini garanti edemediğin beyinler ne sesi ne de senin ülkeni tercih eder. Bu yüzden biz gençlere gençler de İYİ parti’ye güveniyor.

AKŞENER 27-28 BANDINDA

Gerçek anket sahada. Yerel bazda yaptırdığımız bir anket yok. Genel Merkezimizin yaptırdığı anketler var onlarla sahada strateji belirliyoruz. Bu anketlerde de Meral Hanım yüzde 27-28 bandında ilerliyor. İkinci tura kalan Meral Hanım olacak diye görünüyor. Bunu Tayyip Erdoğan da bildiği için algı operasyonlarıyla kendine Muharrem İnce’yi rakip seçti. Erdoğan merkez sağın adayının her zaman güçlü olduğunu çok iyi biliyor. Bu ülkenin yüzde 70-75’i sağ görüşlü ve ikinci turda İnce’yi çok rahat yeneceğini düşündüğünden kendince Muharrem İnce’yi gözüne kestirdi. Ama Meral Hanım bunun farkında ve oyuna gelmiyor.

ARSİN’E ÇOK GÜVENİYORUM

Benim ilçem olan Arsin’in Şeref Malkoç’tan sonra yani 20 yıldan beri bırakın vekilini vekil adayı bile olmadı. Bu anlamda Meral Hanım sağolsun genç yaşımıza rağmen bu kriteri de göze alarak bize ve Arsin’e şans tanıdı ve 4. Sıra milletvekili adayı olarak belirledi. Bu bence ilçem olarak çok öenmli bir şey. Neden önemli? Çünkü Arsin vekil adayına sahip çıkarsa bu bütünpartiler için de geçerli olmak üzere, “Demek ki Arsin adamına sahip çıkıyor” dedirtecektir. Ondan sonra hiçbir parti Arsin’i 20 yıl gibi bir süreyle yok sayamayacaktır. Bu da ilçem için büyük bir şans. Hemşerilerimden bunu düşünerek bizlere sahip çıkmalarını istirham ediyorum. Arsin bize güç verirse bir nevi kendisine güç verecektir. Hemşerilerime çok güveniyorum.       

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.