Yasin Aydın: 'AK Parti’nin bir neferiyiz'

Yasin Aydın

Yasin Aydın28 Eylül 2017, 07:36

RÖPORTAJ: BAHATTİN BAŞTÜRK - Trabzonlu eğitimci ve siyasetçi Yasin Aydın, siyasete AK Parti ile başladığını ifade ederek, AK Parti’nin bir dava olduğunu ve bu davanın içinde bir nefer olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Aydın, parti içinde çeşitli görevlerde de bulunduğunu belirterek, “Biz genel başkanımıza gönülden bağlı teşkilat mensuplarıyız. AK Parti geleneğinde teşkilatta size hangi görevin verildiğinin önemi yoktur. Hizmet odaklı siyaset yaptığımız için hangi görev verilirse kaçmadan o görevi yaparız. Göreve talip olmayız verilen görevden de kaçmayız” dedi.

SİYASETE AK PARTİ İLE BAŞLADIM
Siyasette gözümü AK Parti’de açtım. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından beri takip ediyor ve beğeniyorum. Günümüze baktığımızda da AK Parti, Türkiye’de gelecek vaat eden tek parti. Muhalefet partilerinin Türkiye’nin geleceği ile ilgili ortaya koyabileceği hiçbir şey yok. 15 yıllık iktidarımızda ülkenin çehresini değiştirdik. Güzel işler yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Bizler de bu davanın birer neferleriyiz. AK Parti, sadece bir parti değil bir davadır. Bu davanın bir neferi olmaktan da onur ve gurur duyuyorum. Ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştıracak siyasi iktidar AK Parti’dir. Genel başkanımız, cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ayrı bir hayranlığım var. Bu davada hizmet edeceğiz.

YATIRIMLAR PARTİMİZLE GELDİ
Trabzon, 15 yıllık iktidarımızda hak ettiğini almıştır. Siyaseti çok takip ederim. ANASOL-M hükümeti zamanında Türkiye’nin aldığı yatırım 3 yılda 11 milyar dolardı. AK Parti döneminde sadece Trabzon’un aldığı yatırım 14.5 milyar dolar. Milletimize ne yapsak azdır. Sayın cumhurbaşkanımızın Trabzon’a olan hayranlığı, geçmiş hükümetlerimiz döneminde kabinede mutlaka Trabzonlu bakanımız vardır. Hala hazırda devam eden başta Erdoğdu yolu, Kanuni bulvarı ve kentsel dönüşümler devasa projelerdir. Sadece Trabzon merkezde yapılan projeler değil ilçelerde ki yatırımlar, tren yolu projesi, havalimanı, Karadeniz Sahil yolu da önemli projelerdir. Genel Başkanımız, Bakanımız ve milletvekillerimize yatırımlardan dolayı teşekkür ediyorum.

AK PARTİYE İHTİYAÇ VAR
Bu ülkenin AK Parti’ye ihtiyacı var. Biz o mantıkla hareket ediyoruz. Partimiz kurulduğundan beri tabanda ki vatandaşımızın gönlüne kalbine dokunan bir partiyiz. İnsan odaklı hizmet yaparsak başarı kaçınılmaz oluyor. Vatandaşımızın hastaneden sıra alıp da hasta olarak çıktığı bir hastaneden, 5 yıldızlı otel konforunda hastanelere kavuştuk. En basit örneği bu. Yapılan yollar, icraatlar, insanların refah düzeyinde ki yükselmeler oyları da yükseltti. O yüzden diyorum ya Türkiye’nin AK Parti’ye ihtiyacı var.

DÜĞÜN HAVASINDA KONGRE
AK Parti, teşkilatçılıkta iyi durumdadır. Dövüş, tartışma ortamında kongre olmaz. Biz genel başkanımıza gönülden bağlı teşkilat mensuplarıyız. AK Parti geleneğinde teşkilatta size hangi görevin verildiğinin önemi yoktur. Hizmet odaklı siyaset yaptığımız için hangi görev verilirse kaçmadan o görevi yaparız. Göreve talip olmayız verilen görevden de kaçmayız. Hemen hemen 4 yıl Ortahisar İlçe teşkilatında başkan yardımcısı olarak görev yaptım. Çeşitli seçimler ve referandumlar geçirdik. Vatandaşlarımızla hep iç içe olduk. Şimdi de kongre süreci var. Yakın çevrem bana ‘Aday olup olmadığımı’ soruyor. Ben şimdiye kadar hiçbir görevi istemedim. Parti büyüklerim, genel merkezim görev tevdi ederse görevden kaçmam. Maddi manevi görevde olurum. Partimiz mahalle başkanı da derse, sandık sorumlusu da dese ne görev verirse versin elimi taşın altına koymaya hazırım.

YÜK OLAN DEĞİL YÜK ALANLAR OLMALI
15 yıl siyasette uzun bir süre. Öyle bir partide görev yapıyorsunuz ki görev yükü çok fazla olan parti. İktidarsınız da. AK Parti’de teşkilat mensubu olmak güzel olduğu kadar da zordur. Bu çalışmanın neticesinde yorulan, bıkan, yıpranan abilerimiz olabilir. Bu gayet normaldir. Metal yorgunluğu olanlar, kendisini ölçüp, tartıp kararını verip kenara çekilmelidir. Çağ gelişiyor. 15 sene az bir zaman değil. Ben de yorulanların gençlerin önünü açması gerektiği düşüncesindeyim. AK Parti’ye yük olan değil yük alan kişilerin olması gerekir.

15 TEMMUZ’U UNUTMAYIZ
Kongre sürecindeyiz. Bu süreçte genel merkezimiz 2019 seçimlerine gidecek teşkilatları belirliyor. Şu anda il-ilçe başkanı ve yönetim kuruluna gireceklerin 2019’da milletvekili, belediye başkanlığı, meclis üyeliği gibi düşüncesi olmaması lazım. FETÖ denen lanet bir örgütün yaptığı darbe girişiminden bu ülke geçti. 15 Temmuz’u unutmak mümkün değildir. Bu yapı ile alakalı bağı ve bağlantısı olan kişilerin, kesinlikle yönetimlerde olmaması gerekir. Genel merkezimiz de bu konuda çok hassas davranıyor. İnşallah 2019 seçimleri güzel olacak. Türkiye’nin ve İslam aleminin umudu bu seçimlerdir.

TÜRKİYE BATAĞA GİRMEZ
Türkiye’de dış güçlerin Kuzey Irak’la destekleri ile o bölgede ki soydaşlarımızın sıkıntıya girmesi isteniyor. Ben, Barzani’nin bireysel olarak hareket ettiğini düşünmüyorum. Kışkırtma ve Türkiye’yi o batağa çekip sıkıntı yaratmak istiyorlar. Türkiye o batağa gelmeyecektir. Sağduyulu, ne yaptığını bilen mantıkla hareket edilecektir. Cumhuriyet tarihinin en önemli operasyonlarına imza atılıyor. Trabzonlu olarak ne mutlu bize ki Sayın Süleyman Soylu gibi bir İçişleri Bakanımız var ve onun önderliğinde bu operasyonlar yapılıyor. Azmine, temposuna ve kararlılığına hayranım.

EĞİTİM SİSTEMİ AKSIYOR
İlk, orta ve lise düzeyine baktığımızda 20 milyon dolayında öğrenciye sahibiz. Bu birçok dünya ülkesinin nüfusundan daha fazla bir sayı. Böyle bir öğrenci kitlesine sahip ülkede eğitim sisteminin çok daha dikkatli ve düzenli yapılması lazım. Sistemin çok değişmesinden kaynaklı bazı aksayan noktalarımız oldu. Sınavlar ülkesiyiz. Eğitimde son zamanlarda yapılan fiziki mekânlardaki gelişmeler, derslik ve okul sayılarının artması. Devletimizin öğrencilere kitapları ücretsiz vermesi. Hemen hemen tüm okullarımızın teknoloji ile donatılması eğitim sektöründe ki güzellikler. Sistemsel bazı aksaklıklar var. Çalışmalar devam ediyor. İnşallah çok iyi olacak. Yetkililerimiz de elini taşın altına koyuyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.