En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Ali Koç'tan Trabzonspor'a ağır ithamlar ve tehdit!

Spor 03.05.2022, 19:25

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "3 Temmuz ruhuna dönmenin zamanı geldi. 3 Temmuz ruhuna hepimiz dönmek zorundayız. Çünkü bunlar meydanı boş buldular. Meydanın boş olmadığını göstermenin zamanı geldi" dedi. Başkan Koç, Trabzonsporlu taraftarların Antalyaspor maçından sonra sahaya girmesi ile ilgili olarak da, "Haftalarca kapanması gereken bir stadın bırakın kapanmayı düşünmelerini gönüllerinde ne yatıyor biliyor musunuz; ‘Sahamız tahrip oldu son 2 maçı İstanbul’da oynayalım.’ Bu cüreti de gösterecekler" ifadelerini kullandı.
Fenerbahçe’de Ramazan Bayramı sebebiyle geleneksel bayramlaşma töreni düzenlendi. Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen bayramlaşma törenine Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, Fenerbahçeli yöneticiler ve üyeler katılım gösterdi. Sarı-lacivertlilerin başkanı Ali Koç, Fenerbahçeli üyelerle bayramlaştıktan sonra açıklamalarda bulundu. Başkan Koç, daha önce Ramazan Bayramı’nın 3. günü yaptıkları bayramlaşma törenini bu yıl Fenerbahçe’nin 115. kuruluş yıl dönümü ve Atatürk’ün Fenerbahçe’yi ziyaret edişinin 104. yıl dönümüne denk gelmesi sebebiyle 2. günde yapıklarını dile getirdi. Başkan Koç, Trabzonsporlu taraftarların Antalyaspor maçı öncesi yaptığı koreografi ile ilgili konuşarak, “Cumartesi gecesi tanık olduğumuz çirkin görüntüler, hadsizlik, şımarıklık, kural tanımazlık çekinmemek ülke değerlerini dahi bir kutlama bir şampiyonluk adına ayaklar altına almak Fenerbahçelilerin mücadele etmesi gereken bir konuma gelmiştir. Bu sezon söz konusu takımla yaptığımız ilk maçta yaşadıklarımız devamı aslında bizim maçta da oldu ama o gün hepimiz şiddetlendik, öfkelendik ve hatırlarsanız maç çıkışı stadın dışında basın mensuplarına artık hakkımızı korumak için kendi mücadelemizi vermemiz gerektiğini ifade etmiştim. Aylar sonra bugün geldiğimiz noktada bu çağrının çok çok daha geçerli olduğunu ve en kısa sürede harekete geçmesi gerektiğini bir kez daha söylemek durumundayım. Perşembe günü gerek 2010-2011 şampiyonluğumuz gerek namlunun ucunda Fenerbahçe’yi sembolize eden bir kuşun konması bunlara aslında tek tek bakmayın. Büyük pencereden bakın. Bu aslında uzun bir süredir bu takıma bir koruma kalkanının verdiği cesaretle sanki istediği her şeyi yapabileceğini düşünmelerine sebebiyet vermesine de hiç şaşırmayın” şeklinde konuştu.

"Disiplin sevklerinden sonra nasıl korunduklarını anlayacaksınız"
Perşembe günü Trabzonsporlu taraftarların yaptığı koreografi ve 2010- 2011 şampiyonluğu ile alakalı bir basın toplantısı düzenleyeceğinin altını çizen Başkan Koç, “Perşembe günü sizinle paylaşacağım bilgilerle ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Hatta bu koruma kalkanının ne demek olduğunu perşembeyi bile beklemeden anlayacaksınız. Bugün disiplin sevkleri var. O sevklerden yazılanlardan çok daha iyi anlayacaksınız nasıl korunduklarını. Antalyaspor başkanı ve yönetiminin bahsettiği darp konusu raporda olacak mı? Stada kapasitesinden çok çok daha fazla seyirci alınması o raporda olacak mı? Genelde bu gibi olaylarda tüm stat kameraları incelenir ona göre raporlanır. Kameraların incelenip incelenmediğini de göreceksiniz. Rapora müdahale edip edilmediğini de perşembeden önce siz karar vereceksiniz. Çok daha iyi anlayacaksınız. Benzer olaylar bizim stadımızda olsaydı. Bizim şampiyonluk maçımızda olsaydı neler olabileceğini de düşünün. Bu geceki sevkten sonra cezalar çıktığı zaman onunla karşılaştırın. Niye bizim harekete geçmemiz gerektiğini bu kutsal camianın haklarını korumanın zamanını niye geldiğini hatta geçtiğini siz benden çok daha iyi anlayacaksınız" diye konuştu.

"Sahamız tahrip oldu son 2 maçı İstanbul’da oynayalım’ diyecekler"
Ali Koç, Trabzonsporlu taraftarların Antalyaspor müsabakasının sonunda sahaya girmesi sonucu bordo-mavililerin stat kapama cezası alması gerektiğini vurgulayarak, "Normalde başka bir ortamda başka bir maçta böyle olaylar yaşansaydı Türkiye Futbol Federasyonu neler yapması gerektiğini ne cezalar vereceğini maçın sonucunun nasıl tehir edileceğini hepiniz biliyorsunuz. Geçmişte yaşandı bunlar. Bunları da perşembe günü anlatacağım. Perşembeye gelmeden disiplin sevkleri ne olacağını göreceksiniz. Haftalarca kapanması gereken bir stadın bırakın kapanmayı düşünmelerini gönüllerinde ne yatıyor biliyor musunuz; ‘Sahamız tahrip oldu son 2 maçı İstanbul’da oynayalım.’ Bu cüreti de gösterecekler. Bir şampiyonluk için diğer camialar bu kadar tahrik edilmez” açıklamasını yaptı.

"3 Temmuz ruhuna dönmenin zamanı geldi"
Trabzonspor’a verilecek cezai yaptırıma karşı bir koruma kalkanı olduğunu dile getiren Koç, açıklamasını şu ifadelerle tamamladı:
“Yetkililer var, federasyon var, ilgililer var bakanlık var ama korkarım ki onları koruyan koruma kalkanı ne yazık ki en azından şu an her şeyden güçlü. Onlar da doğal olarak yaşadıkça pek bir cezai karşılığı olmadığını görünce 38 yıl şampiyon olamamanın verdiği heyecanla belki yaptıklarının ne kadar tahrik edici olduğunu şu an göremiyorlar. Bu ülkenin birlik ve beraberliği bu ülkenin temeline nefret tohumları atmamanın herhangi bir şampiyonluktan çok daha değerli olduğunu sizlere perşembe günü anlatacağım. Sizlerden bir şey rica edeceğim. Üzülerek de söylüyorum. Böyle bir şey telaffuz edeceğim aklıma gelmezdi ama artık 3 Temmuz ruhuna dönmenin zamanı geldi. 3 Temmuz ruhuna hepimiz dönmek zorundayız. Çünkü bunlar meydanı boş buldular. Meydanın boş olmadığını göstermenin zamanı geldi."

Uğur Dündar: "Kulübümüzü tüfeğin namlusunda göstermek FETÖ'ye destek olmaktır"
Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar da Atatürk'ün Fenerbahçe'yi ziyaret edişinin 104. yıl dönümünü kutlayarak, "Fenerbahçe bu ülkenin düşürülmeyecek tek kalesidir. 3 Temmuz'da başlatılan düşürme sürecini de birbirine kenetlenip yek vücut olarak bertaraf eden kulübümüz atalete kapılan, yılgınlığa düşen herkes için ilham kaynağı olmuş. Sonu kestirilemeyen tarihi süreçte kulübümün yanında bir nefer gibi yer almış olmak her Fenerbahçeli gibi benim için de gurur kaynağıdır. Camiamız milli mücadeleden bu yana olduğu gibi bundan sonra da gelebilecek her türlü saldırıya iftiraya karalama çalışmalarına hazırdır. Örneği son olarak kulübümüzü bir tüfeğin namlusunun ucunda gösterip tertemiz 2010-2011 şampiyonluğumuza gölge düşürmeye çalışanların bu kin ve nefret girişimleri 3 Temmuz kumpasına arka çıkmadır. Türk yargısının kesinleşmiş kararlarına meydan okumadır. Takım otobüsümüzü kimlerin kurşunlamaya azmettirdiğinin işaretidir. Hain FETÖ'ye açıkça destek vermektir. Kulübümüz yönetim kurulumuz ve yüksek divan kurulumuz bu kumpasla yargı önünde gereken her türlü mücadeleyi verecektir. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, yaşasın Fenerbahçe" diye konuştu.

Yorumlar (11)
DEMİR 2 hafta önce
Bütün fener taraftarını böyle açıklamalarla galeyana getiren bu yönetici kılıklı azmettiriciler fiilen suç işlemiştir ayrıca fetö soruşturmalarında ve şike davasında da kimlerle ilişikli oldukları aşikâr olmasına ve şike yaptıklarını o dönem ki kulüp başkanlarının bile kabul etmelerine rağmen küme düşürülmemeleri ve bir gecede yasa değişikliği yapılarark bu ülkede adaleti bile zedelemeleri uğruna fenerbahçe takımını aklamaya çalıştıklarını bütün türk halkı bilir ama utanma duygusu olmadığı için maalesef bu açıklama va bunun fazlasını yapma cüreti gösterebiliyorlar arkalarında kim varsa artık ....!Ama şu bilinmeli ki karşılarında TRABZON var
Davut usta 2 hafta önce
Sizlerin nasıl insan olduğunu inanamıyorum fetoyla halisahalarda senin bakanın mac yapıyordu yemek yiyordu okey oynuyordu nasıl bu kadar vicdansız oluyorsunuzsizin bu söylemleriniz vatan hainliğidir kimden emir alıyoruz bu ne biçim konuşmadır senin futbolun Allah belasını versin bu ne kindir bu ülkeyi karıştırmasını çalışıyoruz siz degilmisiniz tererislere yemek dağıtan ötelerini açan devletim uyuyormu bu ne yağ siz varya siz ermeniden daha tehlikemiziniz
Kazım 2 hafta önce
Nasıl insanlarsınız siz, bir takım 38 yıldır her türlü haksızlığa uğramış ve elinden şampiyonluk çalınmış, siz hala korunduğunu söylüyorsunuz. İnsanlar sevinmesin mi, bu nasıl bir kin duygusu. Bu takımın yıllarca şampiyonluğunu elinden feto aldı ali bey, uğur bey, biz feto gidince şampiyon olduk. Size lafın gelişi bey dedim. Bu iki utanmaz adamı fb den uzaklaştırmak gerekiyor, söyledikleri çok adice, insan bu kadar aşağıya düşmemeli.
Kjth 2 hafta önce
Bunlar adamdeğil ki
Emrah markal 2 hafta önce
It ürür kervan yurur
Melih topaloglu 2 hafta önce
Asıl baş papaz ali değil sürekli laiklik rantı yiyen demokrasi yoksunu laik yobaz ki ekrem imamamoglunu bile utanmadan fenerbahçe üzerinden tehdit etmeye çalışan uğur dundar dir
Alparslan 2 hafta önce
Hazimsizlik dip yapmis bunlarda :)
Dedikleri gibi olsaydi 38 yil bekmemezdik.Yine algi yine algi....BIZE HER YER TRABZON !!!
Tahsin kara 2 hafta önce
Ali koç bir önceki konuşmasında Trabzonspor a övgüler yağdırmıştır simdi ne oldu birden dönüş yaptı kaldiki Trabzonspor taraftarı sahaya mac bitti diye girdi burada bir art niyet yok saha kapatmak olayı esasen fener korundu hanki mastı birisi sahaya atlamisti örtbas ettiler ali koç ondan bahsetmiyor kıskanıyor Trabzonspor u
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın