Ayvazoğlu muhalefete yüklendi! "Ülke menfaatine icraatları yok"

Ayvazoğlu: “Maalesef muhalefet; bir hatanın içerisinde değil bir kastın içerisinde. Bu zamana kadar ülkenin menfaatine katkı sunan tek bir icraatleri yoktur.” dedi

TRABZON 21.01.2021, 08:40 21.01.2021, 08:56
Ayvazoğlu muhalefete yüklendi! "Ülke menfaatine icraatları yok"

SONNOKTA RÖPORTAJ - AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu gazetemize açıklamalarda bulundu.

Ayvazoğlu belediyelerin çalışmaları hakkında şunları dile getirdi: “Geçtiğimiz hafta Akçaabat İlçe Belediyemizi ve geçtiğimiz Cuma günü de partimizin diğer milletvekillerinin katılımı ile Büyükşehir Belediyemizin çalışmaları ile projeleri hakkında Belediye Başkanlarımızdan, yakın çalışma ekiplerinden bilgiler aldık. Keza değişik gün ve zamanlarda diğer ilçe ziyaretlerimizde de ilgili belediyelerin çalışmalarını takip ediyoruz. Belediye Başkanlarımız bizi her an her konuda rahatlıkla arayabiliyor ve destek talep edebiliyorlar.

Aynı şekilde bizler de vatandaşlarımızdan bize gelen Belediyecilik hizmetleriyle alakalı talepleri, anınd a Belediyemize iletiyoruz. Bu manada dinamik ve etkin çalışıyoruz. Milletvekilleri olarak bizler elbette Belediye çalışmaları hakkında Başkanlarımız kadar olmasa da yeterli düzeyde bilgi sahibiyiz. Zaten Meclis çalışmalarımızın dışında haftanın bazen üç günü, bazen de dört gününü şehrimiz Trabzon'da geçiriyoruz. Dolayısıyla şehrimizde yaşanan her değişimi an be an yaşıyor ve müşahede edebiliyoruz.”

Milletvekili Ayvazoğlu, Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Selahattin Özcan’a konuştu

HER TÜRLÜ DESTEĞİ SUNMAYA HAZIRIZ
Ayvazoğlu: “Su kaynaklarının fazlalığı, arazi koşulları ve şehrimiz insanında var olan bağımsızlık duygusu bilhassa kırsal yerleşimin dağınık olmasına olanak sağlamış ve bu da temel belediyecilik hizmetleriyle telefon, internet ve elektrik gibi diğer hizmetlere erişimi zor ve maliyetli kılmıştır. Buna rağmen genel manada kitlesel bir memnuniyetsizlik veya şikayete tanıklık etmiyoruz. Elbette bazı lokal veya bireysel şikayetler olabilir. Sağolsun Başkanlarımız bunların da çözülmesi için azami gayret sarf ediyorlar. Bir diğer husus; birçok vatandaşımızın yaylasında, köyünde, ilçesinde ve en nihayet en büyük ilçemiz olan Ortahisar ilçesinde ikameti veya illiyeti bulunması nedeniyle de belediyelerimizin bu vatandaşlarımıza dört farklı noktada hizmet sunmak durumunda kalmasıdır. Bunların birinde yaşanılabilecek memnuniyetsizlik, diğer hizmetleri de görünür ve anlamlı olmaktan maalesef çıkarıyor. 2020 yılı içerisinde yaşanan sel felaketleri de Belediyelerimizin belini büken hadiseler olmuştur. Buna rağmen hem ilçe hem de Büyükşehir Belediyelerimiz seçim öncesi vaat ettikleri projelerini bir bir milletimizin hizmetine sunmaktadırlar. Bizler de Ankara’dan Başkanlarımıza her türlü desteği sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz.”

BİLİMSEL ARAŞTIRMA YAPILIYOR
Şehirlerarası Otogar projesinin yeri ile ilgili tartışmaları da değerlendiren Ayvazoğlu, “AK Parti Belediyelerinde bilimsel araştırmalar, istişare ve ortak akıl kültürü fazlasıyla mevcut olmakla birlikte, bir takım tribün muhalefetine karşı, milletimizin menfaatine atılacak adımlardan vazgeçmeyecek kadar kararlıdır da. Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu’nun aday lansman töreninde otogarla alakalı kısmı izlemeleri halinde bu otogarın yapımı için seçilen yerin nasıl bir vizyonla tercih edildiğini pekala görebilirler.” dedi.

MODERN SAĞLIKTAN TAViZ VERMEYiZ
Şehir Hastanesi’nin açılması ile şehirdeki diğer hastanelerin kapatılacağının dillendirilmesi konusunda açıklama yapan Ayvazoğlu, “Geçenlerde bir vatandaşımızın bizlerle paylaştığı bir anısını paylaşarak bu soruya cevap vermek istiyorum. AK Parti iktidarı öncesi bir dönemden bahsediyor vatandaşımız. Tanjant yolu yarım yamalak, Çömlekçi’de ise sadece bir tünel var ve orada da trafik kazası olmuş. Vatandaşımızın dedesi fenalaşmış, tünelin doğu tarafında ikamet ediyorlar ve hasta SSK’lı olduğu için sevk olmadan Farabi Hastanesi’ne götürülemiyor mecburen Fatih Devlet Hastanesi’ne gitmek zorunda ve saatlerce Değirmendere-Çömlekçi arasında tıkanan trafikte beklemek zorunda kalmışlar. AK Parti, milletine bunları yaşatmamak için, ‘Milletini Yaşatmak’ için siyaset yapıyor. Herkes müsterih olsun sağlık hizmetleri alanında yapılan devrim niteliğinde değişiklikler ve sunulan modern sağlık hizmeti iktidarımızın asla taviz vermeyeceği bir alandır. ‘Olmaya Devlet Cihanda Bir Nefes Sıhhat Gibi’ diyen ecdadımızın yolunda milletimizin sıhhat ve selameti için en doğruyu yapmaya devam edeceğiz. Zaten milletimiz de bunun farkında. Bu örnekteki vatandaşımız gibi bizlere sürekli dua ediyorlar.” dedi.

YAYGINLAŞMASI LAZIM
Milletvekili Ayvazoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçireceği Kadın Yaşam Merkezi ile ilgili de konuştu: “Sahip olduğu bir çok olanak nedeniyle 800 binin üzerinde Trabzonlunun bir şekilde gelmek durumunda kaldığı Ortahisar ilçemizin Beşirli bölgesinde Büyükşehir Belediyemiz marifetiyle çok amaçlı bir Kadın Yaşam Merkezi’nin kurulacağının sözünü Başkanımız Murat Zorluoğlu daha önce vermiş ve bu yönde çalışmalarını sürdürmektedir. Tabii ki bu tarz merkezlerin ilçelerimizin tamamında yaygınlaştırılması hepimizin ortak arzusu. Ancak nüfusu 20 binin altında 8; nüfusu 100 binin üzerinde 2 ilçemiz varken ve nüfus dağılımının bu şekilde büyük farklılıklar gösterdiği ilimizde her projeyi ilçelerin tamamına yaymak maalesef ekonomik açıdan pek mümkün gözükmüyor. Bunun yerine küçük ilçelerimizde köyünden alışveriş yapmak için ilçe merkezine gelen kadınlarımızın dinlenmeleri, çocuklarının öz bakımlarını rahatlıkla yapabilmeleri, hemcinsleri ile çay, kahvelerini içip muhabbet edebilecekleri mini kadın yaşam merkezleri hayata geçiriliyor ve geçirilmeye devam etmelidir. Bu yönde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı nezdinde benim de girişimlerim var.”

MiLLETiMiZi YALNIZ BIRAKMADIK
Ayvazoğlu, pandemi süresince dertli olan esnaf ile ilgili de konuşarak, “Pandemi sürecinde her meslek grubu canla başla mücadele veriyor. Sağlık personelinden, güvenlik personeline, belediye personelinden, kargo çalışanlarına, mahalle bakkalından, berberinden, kasabın kadar herkes hayati bir mücadele veriyor. Sosyal ve ekonomik destek paketleri ile her meslek grubunun pandemi sürecinden minimum etkilenmesi için devlet olarak mücadelelerinde milletimizi yalnız bırakmadık. Elbette enafımızın zor ve dayanılması güç bir durumda olduğunun farkındayız. Aylarca dükkanını açamayan aylık 50 bin 100 bin tutarında kiraları vermek durumunda kalan esnafımız var. Kapalı işletmelerin personellerine yönelik destek paketlerimiz ve kira yardımımız oluyor. Ancak bilhassa büyük kiralar ödeyen esnafımız için bu yardımların tam manasıyla yeterli olduğunu söylemek elbette mümkün değildir. Ancak amacımız esnafımızın, işverenimizin ve çalışanımızın pandemi sonrasında pandemi önceki durumlarına çabucak geri dönebilmeleri için onları bu geçiş sürecine adapte etmek, hazır tutmak. Elhamdülillah başlayan aşı uygulamaları ile tünelin ucunda ışık gözüktü. Bir nevi savaş durumunda olan devletimizi esnafımızda anlayabilmektedir. İnşallah gelecek günler çok daha müreffeh ortamın sinyallerini vermektedir.” açıklamasında bulundu.

NiYETLERiNi ORTAYA KOYUYOR
Muhalefetin siyaset anlayışını yorumlayan Ayvazoğlu, “Dünyanın gelişmiş ülkelerinin hiçbirinde, muhalafet partilerinin ülkelerinin ekonomik ve sosyal istikrarı ve güvenliği konularında iktidar partisini bu denli yıpratmaya çalışan olumsuz hareketlerine Türkiye’deki gibi rastlayamazsınız. Keçecizâde Fuat Paşa’nın yabancı ülke temsilcilerine verdiği ‘Siz dışarıdan, biz de içeriden bu devleti yıkmak için elimizden geleni yaptığımız halde bu devlet hâlâ ayakta kalabilmiştir’ cevabındaki ‘biz’ kişi zamirini de yanlış anladığımızı bu muhalafet sayesinde görmüş bulunuyoruz. Maalesef muhalefet; bir hatanın içerisinde değil bir kastın içerisindedir. Bu zamana kadar ülke menfaatine katkı sunan tek bir icraatleri yoktur. Sorumluluk duygularının olması gerektiği yerde ‘Şovenist’ duyguları hakimdir. Ana muhalafetin bir milletvekilinin ‘iktidar en doğru şeyi de yapsan biz onu eleştiririz' sözü niyetlerini de amellerini de alenen ortaya koymaktadır. Siyasi anlayışlarını ve varoluş gayelerini, bu şekilde tanımlayan sözüm ona muhalefetten ülke menfaatine bir siyaset üretmelerini beklemek pek mümkün gözükmemektedir.” dedi.

ÖĞÜTEN DEĞİL EĞİTEN
AK Parti il ve ilçe yönetimlerindeki değişiklikleri de yorumlayan Ayvazoğlu, “14 Ağustos 2001 yılında kurulan partimiz, milletimizin teveccühü ile süratle ülkemizin her bir köşesinde teşkilatlanmasını tamamlayarak Türkiye’nin AK Partisi hüviyetini kazanmıştır. AK Parti en küçük teşkilatlanması olan mahalle ve köy teşkilatlarında bile sembolik değil, dava ve ülke aşkıyla partisine hizmet eden kardeşlerimizle temsil edilmektedir. Kendileri sembolik isimlerle bile teşkilatlanmalarını tamamlayamayan muhalefetin, güç ve ivme kaybediyor dedikleri AK Parti; İl Başkanlığı, ilçe başkanlıkları ve yönetim kurullarına onlarca hatta yüzlerce ismin talipli olması 2001’deki heyecanın 2021’e katlanarak geldiğinin bir göstergesidir. AK Partimiz insanı öğüten değil, eğiten bir harekettir. Devletimizin siyaseten donanımlı ve tecrübeli insanımıza ihtiyacı çoktur. AK Parti bu manada da önemli bir hizmet sunmaktadır. Dolayısıyla AK Parti'deki her değişimin altında bir sorun aramaktan ziyade konuya bu şekilde bakılması daha gerçekçi olur. Bizler siyasete hem yeni yüzler kazandıran hem de sahip olduğumuz değerlere de sahip çıkan ve onlardan istifade eden bir siyasi hareketiz. Aksi halde bulunduğumuz Dijital Çağda kendisini güncellemeyen bir partinin 19 yıla yakındır iktidarda kalması olanaksız olurdu.” diye konuştu.

ÖNEMLİ HUSUS
Üyesi olduğu Dijital Mecralar Komisyonu ve çalışmalarından da bahseden Ayvazoğlu şunları söyledi: “Komisyonumuz çok yeni. Kuruluş ile birlikte resmi olarak 1 toplantı yaptık. Ardından yoğun bir mesai harcadığımız bütçe görüşmeleri başladı ve sonrasında da 1 ay kadar genel kurula ara verdi. Ara diye nitelendirdiğimiz bu süreyi de bizler şehrimizde elimizden geldiğince sahada, vatandaşımızın yanında ve yakınında çalışarak geçiriyoruz. 26 Ocak'ta açılacak genel kurul ile birlikte komisyon toplantılarımız da düzenli bir takvimle devam edecek. Aslına bakarsanız İnternet gazetesi yasası benim de komisyonda gündeme getireceğim ve değerlendirilmesi gereken çok önemli bir husus. Komisyonumuzun kapsamı sanıldığından çok daha geniş. O yüzden adını sosyal medya ile sınırlamadık. Dijital çağın hayatımıza soktuğu olumlu olumsuz her yenilik iktidarıyla, muhalefetiyle görüşülüp raporlaştırılacak. İnşallah bu sürecin devamında sorunuzla da alakalı gelişmeyi sizinle paylaşacağım.”

Yorumlar (1)
Cevdet 2 ay önce
Halkin Akli ile Alay etmek böyle bir sey olmali.
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 27 60
2. Galatasaray 27 57
3. Fenerbahçe 27 55
4. Trabzonspor 27 51
5. Hatayspor 27 46
6. Alanyaspor 27 43
7. Gaziantep FK 28 43
8. Karagümrük 27 41
9. Göztepe 27 36
10. Antalyaspor 27 35
11. Sivasspor 26 33
12. Konyaspor 26 32
13. Malatyaspor 28 31
14. Kasımpaşa 27 29
15. Kayserispor 26 28
16. Rizespor 27 28
17. Başakşehir 27 26
18. Erzurumspor 27 26
19. Denizlispor 27 24
20. Ankaragücü 26 23
21. Gençlerbirliği 26 21
Takımlar O P
1. Giresunspor 24 53
2. Samsunspor 25 50
3. İstanbulspor 25 47
4. Adana Demirspor 25 45
5. Altınordu 25 45
6. Altay 24 41
7. Tuzlaspor 24 41
8. Ankara Keçiörengücü 25 40
9. Bursaspor 24 34
10. Bandırmaspor 25 32
11. Ümraniye 24 31
12. Menemenspor 25 27
13. Adanaspor 24 26
14. Boluspor 24 26
15. Balıkesirspor 24 25
16. Akhisar Bld.Spor 24 19
17. Ankaraspor 25 16
18. Eskişehirspor 24 7
Takımlar O P
1. Man City 27 65
2. Leicester City 28 53
3. M. United 27 51
4. Chelsea 27 47
5. Everton 26 46
6. West Ham 26 45
7. Liverpool 27 43
8. Tottenham 26 42
9. Aston Villa 26 40
10. Arsenal 27 38
11. Leeds United 26 35
12. Wolverhampton 28 35
13. Crystal Palace 27 34
14. Southampton 27 33
15. Burnley 28 30
16. Brighton 27 26
17. Newcastle 26 26
18. Fulham 27 23
19. West Bromwich 27 17
20. Sheffield United 28 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 24 58
2. Barcelona 26 56
3. Real Madrid 25 53
4. Sevilla 25 48
5. Real Sociedad 25 42
6. Real Betis 25 39
7. Villarreal 26 37
8. Granada 25 33
9. Levante 25 32
10. Athletic Bilbao 24 30
11. Valencia 26 30
12. Celta de Vigo 25 30
13. Osasuna 26 28
14. Cádiz 26 28
15. Getafe 26 27
16. Real Valladolid 26 25
17. Elche 25 24
18. Eibar 26 22
19. Deportivo Alaves 25 22
20. Huesca 25 20
11
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sizce en başarılı Trabzon Milletvekili kim?
Sizce en başarılı Trabzon Milletvekili kim?
Namaz Vakti 07 Mart 2021
İmsak 05:15
Güneş 06:39
Öğle 12:37
İkindi 15:50
Akşam 18:25
Yatsı 19:44