Gazze'de can kaybı 37 bin 84'e yükseldi Gazze'de can kaybı 37 bin 84'e yükseldi

Ziraat Yüksek Mühendisi Ali Çankaya 14 Mayıs Çiftçiler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Çankaya mesajında ülkemizde çiftçiliğin bir meslek olarak görülmediği için gereken değeri görmediğine dikkat çekerek, Çiftçilik sosyoekonomik, çevresel ve kültürel açılardan tüm ülkeler için stratejik öneme sahiptir” dedi.

Çankaya mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Ülkemizde çiftçiler zor şartlarda büyük özveri ile mesleklerini yürütmekte, toplumun beslenmesinde, ekonomi çarklarının dönmesine katkıda bulunmaktadırlar. Dünyanın en eski ve en itibarlı mesleği olan çiftçilik, tarımın ve geleceğimizin en önemli bileşenidir. Milli Ekonominin temeli olan Ziraat ve Milletin efendisi köylüye gereken değer verilmeli, mutlaka desteklenmelidir. Ülkemiz için verdikleri emeğe ve yarattıkları değere saygı duymalıyız.

Çiftçilik mesleğinin nesiller boyu devam etmesi için gençlerimize tarım sektörünü sevdirmeliyiz. Tarımda dijital teknoloji ve otomasyon uygulamaları ile daha çok veriye dayalı yönetim sisteme geçirilmelidir. Sonsuz emekleriyle hayatımızın her anına dokunan çiftçilerimizin alın terlerinin karşılığını alabilmeleri dileklerimle 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günlerini kutluyor, sağlıklı ve mutlu yıllar diliyorum.”