Bordo mavililerde Teknik Direktör Abdullah Avcı maç sonu basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Abdullah Avcı'nın açıklamaları şu şekilde;

"İlk yarı 3-0 da içeri girebilirdik"

Oyun kalitesinin arttığı bir süreci yaşıyoruz. Son bir buçuk aylık süreçte iniş çıkışlar yaşadık. Beşiktaş maçı ile oyun kalitemiz yukarı çıkmaya başladı. Bu süreç de devam ediyor.

İlk yarıda harika bir oyun oynadık. Son zamanlardaki en iyi oyunlardandı. İlk yarı 3-0 da içeri girebilirdik. Bu tür rakipler her an devreye girebilir. İlk yarı bitirmeliydik.

"Oyuncularım oyuna ve oyun disiplinine sadık kaldılar"

Afrika Kupası'ndan dönenlerin fiziksel açıdan iyi duruma gelmesi biraz daha zaman alacak. Oyuncularım oyuna ve oyun disiplinine sadık kaldılar. Kendilerine teşekkür ediyorum. İyi bir örnek gösteriyorlar. Hedefler için yeniden kafalarını kaldırdılar.

"Umut Güneş'e teşekkür ederim"

Umut Güneş geldiğim günden bu yana harika çalışıyor. Doğru zamanı bekledik. İyi bir profesyonellik örneği gösteriyor. Katkı da vermeye başladı. Kendisine teşekkür ederim.

Bir teşekkür de stadyuma gelen taraftarımıza. Çarşamba günü oynayacağımız maça onları davet ediyorum. Sonuna kadar pozitif şekilde destek olsunlar. Onların desteğine ihtiyacımız var.

Final maçına bireysel araçları ve ticari taksi ile gelecek taraftarlar için bilgilendirme yapıldı Final maçına bireysel araçları ve ticari taksi ile gelecek taraftarlar için bilgilendirme yapıldı

"Hakemden özür diliyorum"

Hakemle ilgili olarak özür diliyorum. Sarı kart gördüğüm pozisyonda hakem haklıymış. Bir başka pozisyon var, orada da kendim haklı olduğumu düşünüyorum.

Mendy'nin ilk golde topla 20-30 metre kat etmesi bizim istediğimiz bir şeydi. Zaman zaman baskıyı kırdık. Ama detaylar var. Bazen 8'leri bulduk, onların top kaybı yapması problemi tekrar yaşattı. Onuachu oyuna girince, topu oraya atıp baskı ve hatayı zorladık. Oyun içinde dalgalanmalar var. Bazen onlar, bazen biz üstünlük kuracağız. Eğer 90 dakika baskı kurabilirsek, harika bir şey ama bu zor.

"Başkanımız ve yönetimimiz gerekli cevabı verirler"

Saha zeminleriyle ilgili olarak konuşmuştum. TFF'nin maç saati ile ilgili kararları onlar değerlendirmeli. Biraz daha saha içinde kalmaya çalışıyorum. Bu konuda başkanımız ve yönetimimiz gerekli cevabı verirler.

"Pepe ve Onuachu hazır değil"

Pepe ve Onuachu fiziksel olarak hazır değil. Bir buçuk ay yoktular. Milli takım süreçlerini iyi bilirim. Maç da oynamadılar. Yenileme antrenmanları yaptılar. Performans hocalarıyla konuştuk. Ölçümleri yaptık. Bu maç süreyi artırdık, bir an evvel fiziksel ve zihinsel içinde olmalarını bekliyoruz.

Bugün maçı kazanmamızda Mendy'nin hücuma desteğiyle önemli katkısı oldu. Onu stoper yapmak istemiyoruz ama zaman zaman burada da oynayacak. Bana gelen raporda; 8, 4, 6, 2 numaralarda oynayabiliyor.