AK Parti Ortahisar Belediye Başkan adayı Ergin Aydın, bugün Trabzon Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Beraberindeki kurmayları ile birlikte TGC’yi ziyaret eden Aydın’ı, Cemiyet Başkanı Ersen Küçük ve Yönetim Kurulu üyeleri ile basın mensupları karşıladı.

Aydın, “25 gündür sahadayız. Arkadaşlarımızla Ortahisar’da yaşayan hemşerilerimizle hasbihal etmeye çalışıyoruz.

Yarışın sonuna doğru çok daha sevgi selametlerini görüyoruz. Bu noktada bir an önce seçim olup Otahisar’da milletimize hizmeti gösterme noktasında şevkimizi ortaya koyuyoruz. 31 Mart’tan sonra hizmetlerimizle ziyaret ettiğimiz halkımız ve sizlerin ziyaretlerine geleceğiz” dedi.

Vatandaştan gelen şikayetlerin başında alt yapı problemleri ve su ücretleri olduğunu ifade eden Aydın, doğalgaz gitmeyen yerlere, doğalgaz gelmesi için çalışma yapılmasını da vatandaşın istediğini söyledi.

İSTİHDAM SAHALARI OLUŞTURACAK ALT YAPI ÇALIŞMASI

Aydın, “Projelerimizi Mart ayı içinde açıklayacağız. Büyükşehir ve bizler entegre proje çalışması yapıyoruz. Tamamlanma noktasında lansmana hazırlık için bilgisayar yazılımını yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde sizlere bunları paylaşacağız. Değişik projelerimiz var. Halkımızı bire bir ilgilendiren projeler.
Talepler nedir? Herkes belediyeyi iş kapısı olarak görüyor. Bunu belediye başkanlığı çalışmasının yanında, istihdam sahaları oluşturacak alt yapı çalışması var. Bunu önümüzdeki günlerde paylaşacağız. Çünkü, bir çok gittiğimiz yerde karşılaştığımız sorun bu.

87 MAHALLEDE İZİMİZ VAR!

Biz Trabzon’un yabancısı değiliz. 87 mahallemiz var. Bu noktada 87 mahallemizde bir izimiz var. Hem daha önce Merkez İlçe Başkanlığı ile KOYDES Projeleriyle, hem merkez mahallelerde belediye başkan yardımcısı olarak yaptığımız hizmetler. Bunun neticesinde belediye başkanlığı adaylığı bizim için sürpriz olmadı. Bütün arkadaşlarımız bu görevi yaparlar. Ama nasip vizeymiş. Artık sahaya çıktık. Daha önce bu sahaları iyi biliyoruz. Onun için şu an sahadayız. Halkımızla birlikte el ele 31 Mart’a neşeli şekilde girmek istiyoruz.