Mevcut Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ve AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç’e Şinik OSB ziyaretlerinde AK Parti Trabzon İl Teşkilatı ve AK Parti Akçaabat İlçe Teşkilatı eşlik etti. 

İSTİHDAMIN MERKEZİ AKÇAABAT ŞİNİK OSB

Büyükşehir personelinden hayat kurtaran müdahale Büyükşehir personelinden hayat kurtaran müdahale

Şinik Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikaları tek tek ziyaret ederek sohbet eden Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Şinik Organize Sanayi’nin Akçaabat için bir istihdam merkezi olduğunu söyledi. 

Şinik Organize Sanayi Bölgesi, bölgemizdeki üretim ve istihdamı arttırma noktasında Akçaabat’a önemli katkı sağladığını vurgulayan Başkan Ekim, “Akçaabat Şinik Organize Sanayi Bölgemiz gerek altyapı gerekse tesisleşme bakımından her geçen gün gelişme kaydediyor. Mevcut tesislerimizin yanında yeni tesislerin kurulması yönünde çalışmalarımız sürüyor. Şehrimizin istihdamı ve gelişmesinde Şinik Organize Sanayi Bölgesi ile diğer yatırımlarımız etkin rol üstleniyor. Şinik Organize Sanayi Bölgesi sadece ilçemiz için değil bölgemiz için bir üretim merkezi haline gelmiştir. Bilindiği üzere  Şinik OSB’nin yer seçimi 2007 yılında yapılmış olup Bölgenin kuruluş protokolü 2008 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. OSB’nin 1.Etabı  yaklaşık 88  Hektar büyüklüğündedir ve 1. Etabında doluluk oranı tamamlanmıştır.  Şinik OSB’nin 1. Etap’ta hali hazırda 43 fabrika faaliyet göstermektedir olup 1200 kişi istihdam ediliyor. Şinik OSB’nin 1. Etabında doluluk oranı tamamlandığından 2. Etap kapsamında çalışmalar yapılıyor.  2. Etap çalışmaları tamamlandığında 27 sanayiciye fabrika kurmaları için yer tahsisi yapılacak. Bu kapsamda 3000 kişi istihdam edilmiş olacak. Akçaabat Belediyesi olarak gerek tarımda gerekse sanayide üretim yapanları daima destekledik; desteklemeye de devam edeceğiz. Üretim arttıkça şehrimiz ve bölgemiz ve ülkemiz kalkınacak. Çağdaş medeniyetler seviyesinde yerli ve milli bir Türkiye için önceliğimiz kendi kullandığımız her ürünü üretmektir. Bunun için hem şehrimizde ve bölgemizde hem de ülkemizde daha çok Organize Sanayi Bölgelerine ihtiyaç vardır. Üretimin ve istihdamın merkezi Organize Sanayi Bölgeleridir. Akçaabat Şinik Organize Sanayi Bölgesi için desteklerini esirgemeyen Sanayi ve Teknoloji Bakanımıza teşekkür ediyorum. Şu an da Şinik OSB’de faaliyet gösteren fabrikalarda; gıda ürünleri imalatı, tütün ürünleri imalatı, ağaç, ağaç ürünleri ve mantar ürünleri imalatı, metal ürünler imalatı, makine ve ekipman imalatı, mobilya imalatı gibi pek çok alanda üretim yapılmaktadır. Şehrimiz, ülkemiz ve milletimiz için durmak yok; çalışmaya devam edeceğiz. Tüm hemşehrilerimin desteğiyle azim ve kararlılıkla hedefimiz hep birlikte daima daha ileriye gitmektir.” Dedi. 

Kaynak: Samet Ocak - Karadenizde Sonnokta