Kurtuluş etkinlikleri kapsamında düzenlenen Fener Alayı Yürüyüşüne Akçaabat Kaymakamı Yusuf Cankatar, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Ak Parti Genel Merkez Bilgi ve İletişim Başkan Yardımcısı Meryem Sürmen, Siyasi Partilerin İçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Kurum ve Kuruluşların Daire Amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Abdullah Fazıl Ağanoğlu İlkokulu önünden başlayan Fener Alayı Yürüyüşü, renkli görüntülere sahne oldu.  Yürüyüş boyunca bando eşliğinde ilerleyen kalabalık, Atatürk Parkı’nda davul zurna eşliğinde büyük bir horon halkası oluşturdu.

Akçaabat’ta bir ilke daha imza attıklarını dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Birlik ve beraberlik içerisinde Akçaabat’ımızın Düşman İşgalinden Kurtuluşunu kutluyoruz. Akçaabat’ımızda bir ilke daha imza atarak Kurtuluş Günü etkinlikleri kapsamında Fener Alayı Yürüyüşü düzenledik. Fener Alayımızda, tüm hemşehrilerimizle tek yumruk olduk; gönüllerimizde kurtuluş günü heyecanını yaşadık. Organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçenlere ve Fener Alayı Yürüyüşümüze katılan herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu olsun! 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu olsun!

Etkinlik, coşkulu bir atmosferde yapılan toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Kaynak: Atakan Kadıoğlu - Karadenizde Sonnokta