Akçaabat’a yapılması planlanan Spor Kompleksi’nin sadece bir kısmını oluşturan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu,  Akçaabat’ta spor yapma imkanlarını artıracak ve gençleri su sporlarına teşvik edecek.

Yarı olimpik ölçülerde inşa edilen havuzun, modern ekipmanlarla donatılması ve uluslararası standartlara uygun olması hedefleniyor.

 VERİLEN BİR SÖZ DAHA YERİNE GETİRİLDİ

2019 Mahalli İdareler Yerel Seçimlerde Akçaabatlılara vaat ettiği sözleri tek tek yerine getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu inşaatının da kısa zamanda tamamlanarak hizmete açılacağını belirtti. Başkan Ekim, “ Yaylacık Mahallesi sahil kısmında söz verdiğimiz projelerden Akçaabat Spor Kompleksi Projemizin ilk adımı olan Akçaabat Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Projemiz için kollarımızı sıvadık. Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Projemiz tamamlandığında uluslararası müsabakalara ve organizasyonlara ev sahipliği edebileceğiz. Akçaabat’ımızı çok yönlü bir Spor Kompleksine kavuşturma hedefindeyiz. Akçaabat Spor Kompleksi’miz Yarı Olimpik Yüzme Havuzu haricinde Gençlik Merkezi ve spor salonundan oluşuyor. Ulusal ve uluslararası düzeyde bir marka olan Akçaabat’ımızı her geçen gün daha ileriye taşıma gayretindeyiz. İmza attığımız projelerimizin tamamını gelecek nesilleri düşünerek hayata geçiriyor, sürdürülebilir olmasına dikkat ediyoruz. Akçaabat’ımızı kalkındıracak, değerine değer katacak işler yapmaya devam edeceğiz. Biz, Akçaabat’ımıza ve Akçaabatlılarımıza söz verdik, yaptık; yapmaya devam ediyoruz.” Dedi.

İmperial Hastanesi 17. yılını kutladı İmperial Hastanesi 17. yılını kutladı

PROJENİN DETAYLARI NELER?

Yeşille mavinin kucaklaştığı sahil şehri Akçaabat’ta gençlere ve tüm Akçaabatlılara hitap edecek olan Akçaabat Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, 260 seyirci kapasitesine sahip,  3 katlı olarak ve toplamda 3 bin 810 metre kare alana planlandı.

Projenin genel vaziyet planında belirtildiği üzere; Yüzme havuzu binası 2 bodrum ve zemin kat olmak üzere 3 kattan oluşuyor. Bodrum katlarda teknik birimler ve araç yolundan alt giriş bulunuyor. Girişten itibaren bekleme, vip bekleme bölümü, ofis, soyunma birimleri ve antrenör odaları, Zemin katta ise üst girişle birlikte güvenlik, fuaye, kafe, basın odası ve seyirci tribünü girişleri yer alıyor.

Kaynak: Erdoğan Bekar- Karadenizde Sonnokta