SİZLERE BORCUM VAR

UND Trabzon delegeleri ile yemekli toplantıda bir araya gelen Aras, UND’ye karşı borcu olduğunu söyledi. Aras, “Nakliye sektörüne borcum var. Çetin beyden sonra aday olup bu borcu ödemek için karşınızdayım. Dünya kurulduğu anda lojistik sektörü vardı. Kıyamet koptuğu anda da biz olacağız” dedi. Aras, Azerbaycan sıkıntılarına da değinerek, “Azerbaycan kardeş ülkemiz. Onlardan çektiğimizi hiçbir ülkeden çekmedik. Ama başardık. Sorunların büyük kısmı çözüldü” diye konuştu. 

OLMAZSAK OLMAYIZ

Lojistikçilerle gurur duyduğunu dile getiren Aras, şöyle devam etti: “Kamyoncu, nakliyeci olmak bizim için nasıl gurur verici ise lojistik de gurur vericidir. Biz tüm sektörlerin itici gücüyüz. Biz olmadan kimse bir şey yapamaz. Kara yolu olmadığı müddetçe hiçbir başarı olmaz. 2023 yılında yapılan ihracatımızın 105 milyar dolarını kara yolu taşımacılarımız yaptı. Turizm kadar ülkemize katma değer sağlıyoruz.”

DEĞERİMİZ GEÇ ANLAŞILDI

Aras, lojistik sektörünün değerinin geç anlaşıldığının altını çizerek, “Devletimiz bizim pandemi ve depremden sonra değerimizi anladı. Devletimiz kara yolu taşımacılığının yıllardır verdiğimiz sıkıntılarını askıya aldı. İlgilenmedi. Pandemi ve depremde önemimiz anlaşıldı. Pandemi döneminde herkes içerdeydi biz dışarıdaydık. Amacımız ülkemizin ekonomisin çarkının dönmesi ve milletimizin temel ihtiyaç malzemelerine ulaşması” ifadelerine yer verdi. 

KENDİNİZLE GURUR DUYUN

Ülkemizde asrın felaketi yaşandı. Allah bir daha böyle afetler yaşatmasın. 6 Şubat 2023 sabahı UND kriz masası kuruldu. Milletimiz yardımlarını yaptı. Bizler araçlarımızı bölgeye seferber ettik. Sektörümüz çok önemli. Bu sektörle ben gurur duyuyorum. Sizler de gurur duyun. 

‘Sibergöz-39’ operasyonunda: 74 şüpheli gözaltına alındı ‘Sibergöz-39’ operasyonunda: 74 şüpheli gözaltına alındı

SARP’TA MORALİM BOZULDU

Biz nakliyeciyiz. Bizim yüreğimiz var. Sorumluluk sahibi insanlarız. Ülkemizin her karışı ve her toprağında varız. Hopa’ya geldim. Mutluydum. Parkın durumunu görünce moralim sıfıra indi. Biz bunları hak etmiyoruz. Bunları anlatacağım. Bakanla birlikte beraber geleceğiz. Bir TIR parkı yapılmaz mı? Sarp sınır kapısında problemler var. Akış akmıyor, içerisi dolu. Şoförümüz orada sıkıntı çekiyor. 

YILMAYACAĞIZ BIRAKMAYACAĞIZ

Tüm bu cefaya rağmen ülkemizin ekonomisi için şoförümüzle patronumuzla mücadele ediyoruz. Etmeye devam edeceğiz. Yılmayacağız, bıkmayacağız. UND, Türkiye’nin en etkin, en kurumsal STK’sıdır. Hedeflerimizi, sorunlarımızı bölge çalışma gruplarından gelen problemler, icramızda derlenip toplanarak, 3 yıllık hedefler belirlenir. Hangi konuyla ilgilenilmesi gerekiyorsa tamamı derlenip toplanır. Sorunu çözülen problem kitapçıktan çıkarılır, yeni problem eklenir. Biz UND’yi hep birlikte yönetiyoruz.