Arsin Belediye Başkanı Hamza Bilgin, Ramazan ayının manevi atmosferini yaşatmak ve yardımlaşma duygusunu pekiştirmek amacıyla bu tür etkinliklerin önemine vurgu yaparak, "Ramazan ayı, paylaşmanın, yardımlaşmanın ve birlikte olmanın en güzel zamanıdır. Bu yıl da ilçemizdeki vatandaşlarımızın yanında olmak, onların iftarlarını birlikte açmak istedik. Seçimden önce vatandaşlarımıza bir söz vermiştik daha çok katılımlı büyük bir iftar yemeği düzenleyeceğiz diye, sözümü tuttuk en az 5000 kişilik bir organizasyona imza attık." şeklinde konuştu.

‘’ ARSİN’İMİZ İÇİN ÇOK AMA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ’’

İftar programı esnasında konuşan Başkan bilgin, "Bugün burada bir araya gelerek birlik ve beraberlik içinde iftar açmanın sevincini yaşıyoruz. İlçemizdeki tüm vatandaşlarımızı bir araya getirerek, paylaşmanın ve dayanışmanın önemini bir kez daha vurgulamak istedik. Bizde ayrıştırma ve ya ötekileştirme asla olmaz, birlik içerisinde sizlerin destekleriyle Arsin’imiz için çok ama çok çalışacağız. Birlik ve beraberliğimiz her zaman daim olsun. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımın yaklaşan Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Ganita’da engeller kalkıyor Ganita’da engeller kalkıyor

Arsin Sahil Parkı’nda düzenlene iftar programına katılan vatandaşlar, Arsin Belediyesi'nin bu tür etkinliklerle Ramazan ayının manevi atmosferini canlı tuttuğunu ve ilçe halkının birlik ve beraberlik içinde olduğunu hissettiklerini belirttiler.