Trabzonspor, Trendyol Süper Lig'de 29. hafta mücadelesinde konuk ettiği Fatih Karagümrük'ü 5-1 ile geçti.

Bordo mavili takımda Teknik Direktör Abdullah Avcı maçın ardından değerlendirmelerde bulundu.

Abdullah Avcı'nın açıklamaları şu şekilde;

Rakiple ilgili konu başlıkları vardı. En sıkışık oynayan, deneyimli bir takım. Geçişleri var. özellikle Marcao’dan sonra direkt oyun da oynayabilen bir takım.

Duygularımızı karıştırmadan, aklımızla hepsini denedik. Son derece güzel oldu. İki haftadır gelen ilk top gol oluyor. Alanya maçında da öyle oldu.

Taha için bir parantez açalım. Uzun zamandır oynamamasına rağmen bence 1-1’ken çıkardığı pozisyon etkileyiciydi.

Oyuna biraz değişiklik de yaptık. Fernandez’i de görmemiz lazım. Mendy’i de yerine koyduk. Pepe performans sergiliyor. Mutluyuz. 2 hedefimiz var. ligi 3-4’üncülük arasında ve kupa hedefimiz. Bugün kazandık. Çok mutluyum. Oyuncuların performansları, oyunun büyük bölümüne sadık kalmaları etkileyiciydi.

1461 Trabzon'un yeni sezon rakipleri açıklandı 1461 Trabzon'un yeni sezon rakipleri açıklandı

Bu oyun bir organizasyon oyunu. Tek bir yönü yok. Ekip olarak da senelerdir kafamızı yoruyoruz. Duygu tabii ki olacak ama her şeyin ölçüldüğü, rakibe göre hazırlandığın, formasyon değişikliklerine de ayak uydurduğun bir oyun. Yeterli mi? Değil. Kadro zenginliğini oluşturmamız gerekiyor. Bu süreci çok daha iyi geçirip, zaman içinde oyuncuların birbirine olan bağı daha da artıyor. Aile olmak önemli.

Onuachu yok. Milli takım arasından sonraki hafta da olmama ihtimali var. Çakır’ınki ile ilgili bir açıklama yapılabilir. Milli takım da var. Birkaç gün içinde daha net belli olur.