Avrasya Üniversitesi'nde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri Kostak Ali Zeybeği, horon ve kolbastı gösterileri ile başladı.  

Üniversitenin Ömer Yıldız Yerleşkesinde gerçekleşen programın açılışında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Özoran, 19 Mayıs'ın Türk Ulusu'nu aydınlığa kavuşturan, Cumhuriyet ile buluşturan bir dönüm noktası olduğunu söyledi.   

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde yapılan etkinlikte konuşan Özoran, "Ulusunun yurt sevgisi, bağımsızlığı ve onuru için neler yapabileceğini, parlak geçmişini çok iyi bilen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüm gücünü ve desteğini ulusundan alarak, 19 Mayıs 1919'da kurtuluş sürecini başlatmıştır. Sevgili öğrencilerimiz; ulusumuz sizlere inanmakta ve güvenmekte, üretkenliğiniz, enerjiniz, coşkunuz nedeniyle yarınlara umutla bakmakta, Türk gençliğiyle haklı olarak övünmekte ve gurur duymaktadır” dedi. 

Trabzon’da çocuklar karne gününde eğlendi Trabzon’da çocuklar karne gününde eğlendi

Özoran, yüzme alanında onlarca madalya kazanan üniversitenin Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Ceyda Düşkün’ü sahneye çağırarak ayakta alkışlattı. Etkinlik, Spor Yönetimi Programı Başkanı Öğr. Gör. Mustafa Hurüz ve İlk ve Acil Yardım Programı son sınıf öğrencisi Berkay Çor tarafından hazırlanan Avrasya Üniversitesi halk oyunları topluluğunun gösterileri ile devam etti. Öğrencilerin Kostak Ali Zeybeği, horon ve kolbastı oyunu ve sonunda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerinin bulunduğu afişlerin açılması katılımcılar tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.