Formalar için geri sayım Formalar için geri sayım

Trabzonlu Milli futbolcu Samet Akaydın’ın babası Mustafa Akaydın, Fenerbahçe'den Yunanistan ekiplerinden Panatinaikos’a kiralık olarak gönderilen Samet Akaydın’ın 19 Mayıs'ta yaptığı Mustafa Kemal Atatürk paylaşımın sonrası kadro dışı bırakılmasına tepki gösterdi.

Baba Mustafa Akaydın Panatinaikos Kulübü’nün, Mustafa Kemal Atatürk fotoğrafıyla 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı paylaşımı yapan Samet Akaydın'dan paylaşımını kaldırmasını istediğini belirterek. ‘’ Samet, paylaşımının Yunan kulübü yöneticilerinin ısrarlarına rağmen kaldırmayacağını kendilerine söyledi. Oğlum,  yöneticilere Mustafa Kemal Atatürk bizim değerimizdir. Her zaman her yerde onunla ilgili güzel paylaşımlar yaparım. Bunun üzerine ilk 11’de olan Samet takım kadrosundan çıkarıldı ve kadro dışı bırakıldı. Hatta maçı bile izlemesine izin verilmedi. Stattan çıkarıldı. Samet sesini bile çıkarmamış. Ancak,  takımın önceki günkü antrenmanında yer almış. Bu ayın 25’ınde son maçlar var. Daha sonra Türkiye’ye dönecek. Kendinin Fenerbahçe ile iki yıllık daha sözleşmesi bulunuyor’ ’dedi.

Babasından Samete Destek2

Baba Akaydın. ‘’ Bu gelişmenin ardından Samet durumunu Fenerbahçe Kulübü'ne bildirdi. Menajeri İstanbul’a gelerek Fenerbahçe ‘nin kulüp yetkileriyle bu konu ile ilgili görüştü’ ’dedi. Oğlu’nun ülkesini değerlerini seven ve vatansever bir evlat olduğuna değinen baba Mustafa Akaydın, ‘’ Yunan takımında her şeyini ortaya koyarak görev yaptı. Bu arada Fatih Terim Hocamız Samet’e güvenerek onu kadrosuna dahil etti. EURO 2024'de  Almanya’da  düzenlenecek  Avrupa Şampiyonası kadrosunda yer alıp almayacağı henüz belli değil. A Millî Takım'a davet edilirse her türlü fedakârlığı yapacak kişiliğe sahip  yapıdadır. Nereden nereye geldiğini iyi bilendir. Önemli olan zirvede olurken insan olmaktır.’’ İfadelerini kullandı. Baba Akaydın,  ayrıca Samet’in paylaşımından dolayı Türkiye’nin dört bir yanından destek ve teşekkür aldığını da sözlerine ekledi.

Muhabir: Kamil Anahar