Toplantıya İl Başkanı yanı sıra CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ahmet Kaya, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hasan Süha Saral, Ortahisar İlçe Başkanı Haluk Batmaz ve partililer katıldı.
Bak, seçimden birinci parti çıkmalarının sonucunda iktidar yolunun açıldığını kaydederek, “Vatandaş halkı sömürenlere gerekli cevabı vermiştir. Seçimler bitti şimdi hizmet zamanı gelmiştir. Seçilen belediye başkanlarımızın ilk işi 22 yıldır çözüm bekleyen sorunları bir an önce planlamaya alıp çalışmaya başlamak olacak. Şehrin kaybolan tarihi dokusunu ve hafızasını yeniden canlandıracağız. Çalışacağız çünkü bu şehrin insanları mutsuz, gençleri umutsuz. Bu süreçte emeği geçenlere teşekkür borçluyuz. 15 yıl sonra Ortahisar ilçemizin yeniden baba ocağına dönmesi için Ortahisar İlçe Başkanı Haluk Batmaz arkadaşımıza ve partililerimize ve ne görev veriliyorsa hazırım diyen Ahmet Kaya başkanımıza teşekkür ediyoruz. 
Bildiğiniz gibi Çarşıbaşı ilçemizde seçim sonuçları çok küçük farkla 17-18 oy farkla aleyhimizde görünüyor. Çok ciddi sandık ihlalleri, sıkıntılı çok sandık tutanağı var.48 sandığımızda bine yakın geçersiz oy kayıtlara geçmiş. Ancak sebebi belli değil. Bunun için bizler bu toplantının ardından itirazımızı yapmak üzere Vakfıkebir seçim kuruluna gideceğiz. Önümüzdeki günlerde Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarlığın basın açıklaması yapacağımıza şimdiden söz veriyorum.” açıklamalarında bulundu.

Akçaabat'ta 23 Nisan coşkusu Akçaabat'ta 23 Nisan coşkusu

ÇARŞIBAŞI VE MAÇKA’DA SEÇİM SONUÇLARINA İTİRAZ
Milletvekili Suiçmez ise, “1 Nisan Türkiye yeni bir güne uyandı. Önümüzde yepyeni bir süreç var. Bu sürecin elbette kahramanları var. 31 Mart’ta attırdığınız adım bir aşıra bedel olan adımdır. Umudun neredeyse bittiği, genel seçimlerin yılgınlığı üzerimizde olan süreçte partimizin kolları sıvayıp çalışan belediye başkan adaylarımıza gönül dolusu teşekkürler. Maçka ve Çarşıbaşı’nda da itirazlarımızı yapacağız. Ortahisar ve Beşikdüzü yanında bu iki ilçeyi de birkaç gün içinde görebileceğiz. Sevincimiz bir kat daha artacak. tüm adaylarımızı kutluyorum. Çok çalışacağız. Trabzon’da gelecek genel seçimlerde 6 milletvekilini alacağız.” şeklinde konuştu.

BİREYSEL KAYBETMİŞ OLABİLİRİM…
Büyükşehir Adayı Hasan Süha Saral, “Bireysel olarak kaybetmiş olabilirim. Ama biz CHP olarak biz Trabzon olarak kazandık. Ülke geneline baktığımızda geneli kazanacağımızın önemli sinyallerini verdik.” ifadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 04 02 At 13.18.04