Atasu Barajı ile ilgili 'Ağır metal kirliliği' iddialarına TİSKİ'den açıklama geldi Atasu Barajı ile ilgili 'Ağır metal kirliliği' iddialarına TİSKİ'den açıklama geldi

Cumhuriyet Halk Partililerin ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Aday ve Proje Tanıtım Toplantısına; Grup Bakan Vekili Gökhan Günaydın, CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Trabzon eski Belediye Başkanı ve eski Milletvekili Volkan Canalioğlu, CHP Ortahisar Belediye Başkan adayı ve eski Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, İl Başkanı Mustafa Bak, bir çok siyasi partilerin İl Bakanları, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkan adayları, eski İl ve İlçe Başkanları çok sayıda partili katıldı.

“GERÇEK BELEDİYECİLİK” DEĞİL, “YANLIŞ BELEDİYECİLİK”

CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez,
“AKP bu seçimlerde gerçek belediyecilik sloganı ile yola çıkmış durumda.
Ben Trabzon’a bakıyorum, kaç senedir Trabzon’u yönetiyorlar. Bu sloganı şöyle düzeltiyorum: “Yanlış Belediyecilik” “Gerçek Belediyecilik” değil “Yanlış Belediyecilik” olsa olsa sloganları olabilir.

Bizler köylerimizin kentler haline getirmek için yola çıkmıştık. Bunlar kentlerimizi kocaman bir köy haline getirdiler. Dolayasıyla insana dokunmayan, liyakata uymayan, insan için çalışmalar bir belediyecilik anlayışı ile maalesef Trabzon’u, bir çok şehirden geriye düşüren bir belediyecilik anlayışını yürüttüler.

O nedenle artık Trabzon halkı, uzun bir süreden sonra bir kez daha bu kötü gidişe CHP’nin belediye başkanlarına oy vererek “Dur” diyecektir. Buna inancım tamdır.

Biliyorsunuz şehirler bazen konuşur, başta Ortahisar olmak üzere bence ilçelerimiz fısıldamaya, haykırmaya başladılar.

BAŞARMAMAK İÇİN HİÇ BİR NEDEN YOK
CHP’nin Belediye Başkan Adaylarının ayak sesini Trabzon’da artık duyuyoruz.
Biliyoruz ki, onlar halkçı, toplumcu ve sosyal belediyeciliği tekrar Trabzon’a göstereceklerdir.
Hiç ümidimi kırık olmasın. Burada önceki dönem milletvekillerimiz ama ondanda önemli 2014 yılında hiç kimsenin ummadığı bir anda Trabzon Beldiye Başkanlığını alan sayın Volkan Canalioğlu aramızda.
Elbette o başarıyı sayın başkan tek başına yapmadı.

Şimdi başarmamak için hiçbir neden yok. Ben aynı inancı tüm partililerimizin gözlerinde görüyorum, yüreğinde görüyorum. Sadece partililerimizde görmüyorum, başka siyasi partilere oy veren çok kıymetli hemşerilerimizde görüyorum. Onlarda bize inanıyorlar. O Türkiye ittifakını belki, üst kadrolarda kuramadık ama Trabzon’da Türkiye İttifakını birlikte birbirimize inanarak, dayanışma ruhu içinde sergileyeceğiz. Bunu görüyoruz ve hissediyoruz”