CHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hasan Süha Saral, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla yayınladığı mesajda, “8 Mart bir kutlama değildir. 8 Mart, 1857’de New York’ta, eşit işe eşit ücret amacıyla greve giden kadınların olduğu fabrikada çıkan yangında, 120 kişinin hayatını kaybettiği elim olayı anma günüdür. 8 Mart kadını aciz gösterme, yaşayabilmek için birinin korumasına ihtiyaç duyan bir varlık olarak gösterme günü değildir. 8 Mart, kadının eşit koşullar altında çalışma, eşit işe eşit ücret alma hakkına sahip olduğunu haykırma günüdür. Ben size söz veriyorum. Teveccüh gösterip beni belediye başkanı olarak seçtiğinizde, belediyede çalışan kadınların eşit işe eşit ücret alacağını, özel günlerine yönelik izin haklarının olacağını, kadınların özgürce istedikleri saatte istedikleri şekilde dolaşabilecekleri bir şehre sahip olacaklarını taahhüt ediyorum. Buna söz veriyorum.” dedi. 

Tartışmayı başlatan Ortahisar Belediyesinden Büyükşehire Seyir Terası cevabı Tartışmayı başlatan Ortahisar Belediyesinden Büyükşehire Seyir Terası cevabı

KADINLARIN GİRİŞİM ve İSTİHDAM ORANI ARTIRILACAK

Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hasan Süha Saral, “Trabzonlu kadınların girişim ve desteklerle istihdam oranı artırılacak, şehir ve aile ekonomisinde kadınların katkısı artacak. Kadınlara karşı her türlü şiddet ve ayrımcılığın önlenmesi için mücadele edilecek ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin de altında imzası olduğu, “Avrupa Yerelde Kadın Erkek Eşitliği Sözleşmesi’nin” gerekleri en kısa sürede yerine getirilecek.” dedi. 

Kaynak: Atakan Kadıoğlu - Karadenizde Sonnokta