Bu yıl 24'üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali, kapsamında Erol Günaydın Sanat Merkezinde İzmir Devlet Tiyatrosu tarafından “Otobüs Durağında Üç Bencil” adlı çocuk oyunu sahnelendi. 

Minik tiyatro severler, İzmir Devlet Tiyatrosunun iki seans olarak sahneye koyduğu “Otobüs Durağında Üç Bencil” adlı oyunla unutulmaz bir gün geçirdi. 

Özer Tunca'nın kaleme aldığı ve Ozan Yıldırım'ın yönettiği oyun, mülkiyetçilik, bencillik, yalnızlık ve iletişimsizlik gibi evrensel temaları ele alıyor. Fiziksel performansın yanı sıra farklı anlatım diliyle öne çıkan oyun, izleyicilere derin düşünceler sunarken, savaşların kötülüğünü, insanlara verdiği zararları ve bireylerin duyarsızlığının topluma etkilerini işledi.

Başkan Ekim karne sevincine ortak oldu Başkan Ekim karne sevincine ortak oldu

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, festival kapsamında Akçaabat'ta gerçekleştirilen etkinliklerin önemine vurgu yaparak, ilçenin kültür ve sanat hayatının canlılığını bir kez daha ortaya koyduğunu belirtti. Başkan Ekim, “Akçaabat, kültür ve sanat beşiği bir ilçedir. Özellikle tiyatro oyunları, sanatsever hemşehrilerimiz tarafından beğeniyle takip ediliyor. 24. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali kapsamında ilk kez Akçaabat’ta oyunlar sahnelendi. Bu önemli organizasyonun bir parçası olmak ilçemiz adına gurur vericidir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.