TOKİ’den Trabzon başta olmak üzere 36 ilde konut ve iş yeri satışı TOKİ’den Trabzon başta olmak üzere 36 ilde konut ve iş yeri satışı

Başkan Ekim yayınladığı mesajda tüm İslam Aleminin ve Akçaabatlıların Berat Kandilini kutlayarak “Ramazan Ayı’nın müjdecisi olan kurtuluş, af ve arınma anlamına gelen Berat Kandili; Müslümanların sınırsız af ve merhamet sahibi Allah’a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri müstesna zaman dilimlerinden biridir.” Dedi.

Milli ve manevi değerlerini her zaman ön planda tutan milletimizin gönlünde ayrı bir yeri olan kandil geceleri, insanları birbirlerine yaklaştıran, kaynaştıran, hoşgörü, kardeşlik ve dayanışma duygularının ön plana çıktığı, dini duyguların yoğunlaştığı, ilahi rahmetin ve bereketin dolup taştığı, merhamet ve hayır duygularının artarak gönüllerin huzurla dolduğu önemli bir zaman dilimi olduğuna değinen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim mesajında şu ifadelere yer verdi;  “Yapılan duaların, Allah’a arz edileceği ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanılacağı, umudu, huzuru müjdeleyen bu aylar; ailemize, çocuklarımıza, vatanımıza kendimize ve bütün insanlığa karşı görev ve sorumluluğumuzu bir kez daha hatırlamamız, ümitlerimizi tazelememiz için büyük bir fırsattır. Yüce Mevla, bizleri bağışlananlardan eylesin. Bu duygularla tüm İslam Aleminin ve Akçaabatlı hemşehrilerimin Berat Kandilini tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini temenni ediyorum. ” diye konuştu.

Kaynak: Kamil Anahar - Karadenizde Sonnokta