Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Faroz Sahası'nın tadilatı, tribün ve hizmet binasının açılış töreni gerçekleşti.

Törene Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Ahmet Metin Genç, Beşikdüzü Belediye Başkanı Cahit Erdem, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu Trabzonspor yönetim kurulu üyeleri Derviş Köz, Coşkun Öztürk, Ceyhun Eskici, Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, ASKF Başkanı Zeki Kurt, TTSO Başkanı Erkut Çelebi,  Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Bekir Aktürk’ün yanı sıra çok sayıda spor ve iş dünyasından isim katılım gösterdi. Faroz Sahası'nda gerçekleştirilecek olan törene öncesi gösteri maçı düzenlendi.

121215145456

Motosiklet sürücülerinin güvenliği artırılıyor Motosiklet sürücülerinin güvenliği artırılıyor

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, "Spor şehri olan Trabzonumuzun Faroz sahasında hepinizi ağırlamanın gururunu yaşıyoruz. Zorluoğlu başkanlığında başlatılan Faroz sahamız uluslarası standartlara sahip bir saha olarak hizmete alınıyor. Zorluoğlu başkanıma ve mesai arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Amatör futbolumuz bütün kulüplerin istifade edeceği şekilde amatör futbola katkı sağlanmanın gayretinde olacağız. Faroz sahamız Trabzon futboluna hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.Trabzon Valisi Aziz Yıldırım: Spor ve futbol aşığı sizleri selamlıyorum. Trabzon bir spor şehri spor kenti. Birçok insan spor yapmasa da spora gönül vermiş insanlar. Sadece Trabzonspor yok farklı liglerde oynayan kulüpler var. Trabzonspor’un süper ligde mücadelesinde bu amatör kulüplerin büyük emekleri var.  Futbolla uğraşmak ciddi disiplin gerektirir.’’dedi.

Editör: Sonnur Örnek