Trabzonspor, Trendyol Süper Lig'de 30. hafta mücadelesinde Fenerbahçe'ye 3-2 mağlup oldu.

Bordo mavili takımın rakibi Fenerbahçe'de Teknik Direktör İsmail Kartal açıklamalarda bulundu;

Son 3 maçımızı 118 kilometre ve üzeri koşan bir takımımız var. Ülke puanına katkı vermişiz, Avrupa’da çeyrek finale kalmışız. Buraya da bu kadar mücadele etmiş takımla geldik. Maçın analizini çok iyi yaptık. Santim santim Trabzonspor’u iyi analiz ettik.

Berat Özdemir: “Kupayı gerçekten Trabzon’a getirmek istiyoruz; getireceğiz de inşallah” Berat Özdemir: “Kupayı gerçekten Trabzon’a getirmek istiyoruz; getireceğiz de inşallah”

Hiç beklemediğimiz, anlam veremediğim şekilde tribün saldırısına uğradık bu akşam. Sahaya bu kadar madde atılması bizim oyunumuzu etkiledi. Ben de zarar gördüm. Kendimizi yere atmadık. Sahanın içinde kaldık bu akşam. Maç 2-2 oldu. Sonradan yaptığımız hamlelerimizle kazandık.

Maçtan sonra Trabzonspor futbolcularını tebrik ettim. Oyuncularımı tebrik ettim. Oyuncularım sahanın ortasında sevinmeye başladı. Birden bire sahaya inen insanların oyuncularımıza saldırmaları, ortalık karıştı. Aynı şeyi biz Kadıköy’de 3-2 mağlup olduk. Maçtan sonra Trabzonsporlu futbolcular seviniyordu. En doğal hakları. Bizden hiçbir tepki almadan stattan rahat rahat ayrıldılar. Neden biz buradan galip geldiğimizde bu olaylar oluyor? Bunları anlamış değilim. Sonuçta kulüp yöneticileri arasında bir şey yokken neden Trabzonspor ile bu kadar sürtüşme içerisindeyiz? Kadıköy’de mağlup olup Trabzonspor’u tebrik etmiştik. Onlar da aynı şeyi yaptı ama tepki almadılar.

Bizim oyuncularımızın sevinme hakkı yok mu? Tribüne gidip kötü bir hareket eder eyvallah. Onun cezasını ben veririm. Ona müsaade etmeyiz. Trabzonspor camiası, Fenerbahçe büyük bir camiadır. Bunların olmaması gerekir. 60. Dakikada oyuncumun kafasına madde geliyor. Maçın iptal edilmesi gerekiyor. Olmadı. Bu şartlarla devam etmek zorunda kaldık. Keşke maçtan sonra böyle görüntüler olmasaydı. Bu maçlar devam edecek. Spor, futbol dostluk, arkadaşlıktır. Hepimiz bu ülkenin insanlarıyız. Biraz daha sağduyulu, sakin olmamız gerekiyor. Hepimiz Türk futboluna hizmet etmeye çalışıyoruz.

Birkaç hafta önce de burada maç oynandı. Mağlup olunmasına rağmen böyle bir şey olmadı. Neden Fenerbahçe’ye oluyor? Biz resmen tribün saldırısına uğradık. İlk kez böyle bir şey yaşadım burada. Yine de Trabzonspor takımına da başarılar diliyorum.

Benim kafamda hafif şiş var. Ben alışığım. Provoke edecek bir insan değilim. Sokakta yetiştim. Yere yatıp rol yapan bir insan değilim. Karadeniz çocuğuyum. Bizim amacımız futbolu güzelleştirmek. İçeride birkaç antrenörün çenesi şişik, dudağı patlamış, ağzı patlamış. Oğlumun kafası şişmiş. Çocuğa vurmuşlar. Nasıl olacak? Nasıl düzelteceğiz bu işleri?