Trendyol Süper Lig'in 30. haftasında Trabzonspor - Fenerbahçe ile oynadı. İlk yarı 2-0 önde soyunma odasına giden Fenerbahçe 2. yarıda yediği 2 golle maçta eşitlik sağlandı. 87. dakikada Batshuayi'nin attığı golle 3-2 öne geçen sarı lacivertliler sahadan 3 puanla ayrılan taraf oldu.

Trendyol Süper Lig: Kayserispor: 1 - Trabzonspor: 2 Trendyol Süper Lig: Kayserispor: 1 - Trabzonspor: 2

Maçın bitiş düdüğüyle orta sahada sevinen Fenerbahçeli oyunculara, Trabzonsporlu taraftalar sahaya inerek fiziksel saldırada bulundu. Yaşanan arbede sonrasında istenmeyen görüntüler ortaya çıktı. Trabzonspor - Fenerbahçe maçında yaşananlar dünya basınında büyük yanku bulurken, FIFA Başkanı Infantino'dan açıklama geldi...

Yapılan açıklamalada şu ifadeler kullanıldı:

"Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan Türkiye Süper Lig maçının ardından tanık olunan şiddet kesinlikle kabul edilemez. Bunların saha içinde ya da dışında, sporumuzda ya da toplumumuzda yeri yoktur. Bunu daha önce de söyledim ve yine söyleyeceğim - futbolda istisnasız tüm oyuncular, dünyanın dört bir yanındaki pek çok insana keyif veren bu oyunu oynamak için güvende ve emniyette olmalıdır. İlgili makamları bu hususa her düzeyde riayet edilmesini sağlamaya ve Trabzon'da meydana gelen şok edici olayların faillerinin eylemlerinden sorumlu tutulmalarını sağlamaya çağırıyorum."