AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Çaykara’nın Arpaözü, Derindere, Çayıroba, Demir Kapı mahalle sakinleriyle buluştu. Hamamizade İhsan Bey Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen buluşmaya Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, İlçe Başkanı Muhammet Selçuk ile çok sayıda partili katıldı.

“İSLÂM’IN BAYRAKTARLIĞINI YAPAN BİR ÜLKEYİZ”

Türk milletinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde tekrar ayağa kalktığına vurgu yapan Başkan Genç, “AK Partimizin kuruluşundan itibaren Trabzon’da yaptığımız seçimlerde Cumhurbaşkanımız sayesinde mahcup olmadık. Aynı şekilde Çaykara’mızda da Hanefi Başkanımızla birlikte hizmet ettik. Çaykaramız her zaman Recep Tayyip Erdoğan’ın yürüyüşünde yer aldı. Türk milletini yeniden ayağa kaldıran, hem inancımızın hem inancımızın bize yüklediği sorumluluğu bihakkın yerine getirmek için gece gündüz demeden yol yürüyen bir liderin peşindeyiz. O da Türk milletini yeniden ayağa kaldırmış, hem de yüzü gözü bizde olan ve bütün dünyanın bizden beklentilerini karşılamak adına bir yürüyüşe çıkmış. Biz de onun peşinde yol arkadaşı olduk. Bundan dolayı mutluyuz, gururluyuz. Tabi ki, memleketimiz, ülkemiz büyük bir ülke ve büyüyen de bir ülke ama tam bağımsız Türkiye yolunda da adımlar atan, atmaya da devam eden bir ülke. Bu bir yürüyüş, bir mücadele… Biz sınırları cetvelle çizilen ülkelerden değiliz ama sadece birey hayatı sürdüren bir Norveç, bir Danimarka’da gibi bir ülke de değiliz veya sıradan bir ülke de değiliz. Biz üzerinde bir sorumluluk olan ülkeyiz. Cenabı Allah’ın İslâm’ın bayraktarlığını yüklediği bir ülkeyiz, üzerimizde bir sorumluluk var bizim. O nedenle çalışmalarımızı gayretle sürdürüyoruz.” diye konuştu.

“ÖNCE ÇAYKARA, SONRA ANKARA”

Çaykara’nın yetiştirdiği insan gücüyle Türkiye’ye çok önemli katkılar sunduğunu kaydeden Başkan Genç, “Vatandaşlarımızın daha güzel, daha mamur ve daha yaşanabilir şehirlerde yaşamasını temin etmek, temel hizmetleri yapmak hem de ülkemizin bu yolculuğuna katkı sağlamakla görevliyiz, sorumluyuz. Çaykaramız her zaman bu yürüyüşün arkasında dimdik, kararlı bir şekilde durmuştur. Çaykaramız özellikli bir ilçemizdir. Ülkemizin hafızasına, kurumlarına, kuruluşlarına da başta Trabzon olmak üzere ülke sathında yetiştirdiği insan gücüyle katkı veren bir ilçemizdir. O nedenle Trabzon için önemlidir ama Türkiye için de önemlidir Çaykara. Bugün Ankara’ya gittiğimizde bürokraside, mülki irade de çok sayıda Çaykaralı görmek bizi gururlandırıyor, mutlu ediyor. Benim sözümdür. Trabzon siyasetinde önce Çaykara, sonra Ankara derim.” ifadelerini kullandı.

“HİZMETLERİMİZ BÜTÜN TRABZON’A YAYILDI”

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’yla birlikte çok güzel bir çalışma dönemi geçirdiğine vurgu yapan Genç, “Ben bu dönem Trabzon’umuzda güzel insanlarla beraber çalıştık, hep beraber çalıştık. Murat Zorluoğlu Başkanımızla beraber çalıştık. Bu dönem Murat Zorluoğlu Başkanımızla daha iyi çalıştık. Daha iyi çalıştık ki, bunlarda bütün şehir sathına yansıdı. Ben bundan dolayı Çaykaramızın evladı kıymetli valimiz Murat Zorluoğlu Başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. Ben inanıyorum ki, Trabzon’da yaptığı başarılı işlerden dolayı daha güzel görevler nasip etsin. Şimdi biz ondan bayrağı devralacağız inşallah.” cümlelerini kullandı.

“YEŞİL YOL PROJESİNİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM”

Murat Zorluoğlu’nun başlattığı bütün projeleri devam ettireceğini dile getiren Başkan Genç, şunları aktardı: “Ben iki konuya değinmek istiyorum. Uzungöl’den yukarı olan mahallelerimizde yol işi daha çetrefilli. Ben de Maçkalıyım. Çaykaramız gibi bir ilçedir Maçka da… Bizim köyümüz de yüksektir. O nedenle bu yol konularını bilerek konuşuyorum. Murat Zorluoğlu Başkanımızın başlattığı bütün çalışmaları aynı anlayışla büyükşehir başkanı olarak yapmaya devam edeceğim. Onlar kesintiye uğramayacak. Bunu ifade etmek isterim. Murat Başkanımızın sözü neyse, onlar da benim taahhüdümdür. Çalışacağız, çalıştığımız zaman Allah nasip ediyor. Güzel yaylalarımızı birbirine bağlayan Yeşil Yol projemizi de takip edeceğiz. Bu hizmetleri yapacak gücümüz var. Arkamızda bu hizmetlerin banisi olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. İki tane kıymetli bakanımız var. Enerji Bakanımız ve Ulaştırma Bakanımız. Çaykara’da da doğalgaz işi var, Uzun Sokak’ın cephe sağlıklaştırma işi var. Bütün bunları yapacak gücümüz var.”

“ŞAMPİYON OLURSAK GÜÇLÜ OLURUZ ”

Cumhurbaşkanına verdiği rekor oy sözünü yineleyen Başkan Genç, “Ben cumhurbaşkanımıza bu konuda söz verdim. Dedim ki, ben ‘30 büyükşehirde derece yapıp getireceğim’ dedim. Böyle bir sözü verdik. Allah nasip ederse derece yaparsak, derece bizim için şampiyonluktur, biz Trabzonlular iddialı, inat insanlarız. Birinci olursak Ankara’ya gittiğimiz zaman meselelerimizde tabiri caizse masaya yumruğumuzu vururuz. Bir istiyorsak iki alırız. Bunu yaşadım ve gördüm ben… Bu işler sadece bizim bütçelerimizle olacak işler değil. Arkamızda bakanlarımız ve cumhurbaşkanımız da var. Seçimle ilgili bir sıkıntımız, bir sorumuz yok. Ve 1 Nisan’dan itibaren çalışmaya başlayacağız.” dedi.

“MAZLUMLARIN GÖZÜ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DA”

Ortahisar Belediyesi, kurban sahalarını hazırlıyor Ortahisar Belediyesi, kurban sahalarını hazırlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’un uluslararası sorunların çözülmesi için devreye girdiğini ve çözüme kavuşturduğunu ifade eden Genç şöyle konuştu: “Şu anda dünyanın gözü bizim liderimizde. Şu anda savaşan Ukrayna ve Rusya arasında Türkiye olmasaydı buğday antlaşması çözülemezdi. 20 milyon ton buğday boğazlardan geçerek dünyaya ulaştı. Kuzeyimizdeki savaşta sorunu çözecek olan kim, Recep Tayyip Erdoğan. Kardeşlerimizin 30 senedir Karabağ’da toprakları işgal altında, bizim ürettiğimiz İHA ve SİHA ile topraklarını geri aldılar. Herkes Afrin’de Türk askerinin ne işi var derken, bizim askerimiz şu anda Libya’da. Buralar Osmanlı toprağı. Kudüs’te bizi bekliyorlar. Bütün dinler, inançlar orada bizim dönemimizde barış ve huzur içinde yaşadı. Bizim ceddimiz orayı 400 sene yönetmiş. Padişahımız II. Abdülhamid İstanbul Harem’den dedelerimiz Mekke’ye demir yolu yapmış. Şimdi de o insanların gözü II. Abdülhamid’in torunu olan Recep Tayyip Erdoğan’da. Yani Gazze’deki mağdurların ve mazlumların da gözü Recep Tayyip Erdoğan’da… O nedenle bu seçimler sıradan bir seçim değil. Halkımızın iradesine gideceğiz ama bu yürüyüşün kesintiye uğramaması lazım. O nedenle bir oy daha fazla vermek inandığı bu mücadeleyi veren Recep Tayyip Erdoğan’a bir güçtür. Sesine ses, sözüne söz ve bileğine güçtür. 70 yaşında olmasına rağmen bu mücadeleyi bırakmıyor. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan atanmış bir lider değil, adanmış bir lider. Atanmış liderler de geldi memlekete, gördük onları. O kendisini adamış zaten. Onun mücadelesine katkınızı, desteğinizi bekliyoruz.”

“ÇAYKARA’NIN FARKI BUDUR”

Uzungöl’de trafik ve park sorununu çözmek için harekete geçeceğini belirten Başkan Genç, “Biz, Hanefi kardeşimizle el ele verip, hem Çaykarımızda hem de Uzungöl’ümüzde hizmetlerimize devam edeceğiz. Uzungöl için misafirler cennetten bir köşe tanımlamasını yapıyor. Ben Arapça öğreniyorum şimdi. Arap turistlerle iyi anlaşmak için. Onları iyi bir şekilde misafir edeceğiz, iyi ağırlayacağız ve ekonomimize katkı sunacağız. Bizde cennetten bir köşe olan Uzungöl’de trafik, ulaşım ve park sorununu çözmek için harekete geçeceğiz. Ciddi sıkıntılar oluyor. Pazar yeri ve atık su konusunda adımlar atacağız. Çaykara’nın farkı budur. Maçka’da da Trabzon merkezde de Çaykaralı var. Çaykara’nın insanı hem zeki, hem bilgili, hem de ilgili. Gecenin bu saatinde burada bu kalabalığın toplanması çok önemli. Ben Çaykara’yı hakikaten tebrik ediyorum. Çünkü ilgili de olmak lazım. İstişare önemli bir şey. İşe başlamak için halkımızın önceliğini bilmek zorundayız. Saçlarımız ak dava yolunda 22 yılda aklandı ama biz genciz. Hepinize sevgilerimi, saygılarımı iletiyorum.” şeklinde konuştu.