GES Haberleri

GES haberleri ve güncel GES gelişmeleri, GES ile ilgili tüm video, GES fotoğrafları ve GES haberleri Karadeniz'de Sonnokta Gazetesi sitemizde


SİYASET

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ortahisar Belediyesi'nden sonra şimdi de Büyükşehir Belediyesi ve TİSKİ'nin enerji giderini sıfırlamayı hedefliyor.

BÖLGESEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin, kamu eliyle orta gerilim seviyesinde sisteme bağlanmış Türkiye’nin en büyük güneş enerji santrali (GES) projesinin yapımı tamamlanarak...

BÖLGESEL

Alaplı Belediyesi'nin, 2019 yılında proje çalışmalarına başlanan güneş enerji sisteminin 4 yıl sonra İller Bankası tarafından kredisi onaylanarak ihaleye çıkıyor.

TRABZON

Trabzon’da Tonya ilçesinin ardından ikinci kez Ortahisar ilçesinde yapılan GES sistemi Şubat ayından sonra enerji üretimine başlayacak.

BÖLGESEL

Doğu Karadeniz Bölgesi'nde derelerin kenarlarında görmeye alışık olduğumuz Hidroelektrik Santralleri'nin (HES) yerini artık güneş enerji santralleri (GES) almaya başladı.

TRABZON

Türkiye’nin en yağışlı illerini içerisinde barındıran Doğu Karadeniz Bölgesi’nin yüksek rakımlı tepeleri artık Güneş Enerji Santralleri (GES) ile kaplanmaya başladı.

TRABZON

Ortahisar Belediyesi’nin, Geçit Mahallesi’nde hayata geçirdiği güneş enerjisi santralinin (GES) panel montajı tamamlandı.