Bayburt'ta ilkokul öğrencileri tarafından şiir programı düzenlendi. Şehit Cem Nuri Başgül İlkokulu 3'üncü sınıf öğrencilerinin düzenlediği şiir şöleni büyük beğeni topladı.   

Okulda yetiştirdiği öğrencilerle adından söz ettiren okulun öğretmenlerinden Köksal Dursun, her yıl 10 şiir olmak üzere öğrencilerine 40 şiir öğretmeden, öğrencilerini mezun etmiyor. Bu yıl üçüncü sınıfı okutan Köksal Dursun, öğrencileri ile önemli bir şiir etkinliğine imza attı. 

İlkokullar düzeyinde ilk kez bu kadar kapsamlı bir şekilde düzenlenen şiir şölenine Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney de katıldı. Okul öğretmenlerinden Teslime Kahraman'ın sunumuyla sahneye gelen öğrenciler şiirlerini seslendirdiler. 15 şiirin seslendirildiği programın finalinde ise 42 öğrenci İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale Şehitleri'ne adlı şiirini okudular. Salonu dolduran veliler ve davetliler çocukları ayakta alkışladılar. 

Okul salonunda gerçekleşen programı çok beğendiğini söyleyen Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, böylesi programlara daha çok liselerde alışkın olduklarını bildirerek, ilkokul öğrencilerinin şiir programını çok başarılı bulduğunu ifade edip, çocukları kutladı. 

Öğretmen Köksal Dursun'un şiire verdiği öneme dikkat çeken Rahmi Güney, uygulamanın çocuklara çok şey katacağını söyledi. Güney, okul öğretmenlerinden Teslime Kahraman'ın laboratuvar sınıfı eksikliği talebinin de hemen giderileceğini vurguladı.

Herkes bayram tatilinde onlar görevinin başında Herkes bayram tatilinde onlar görevinin başında

Öğretmen Köksal Dursun da tüm çocuklarını yürekten kutladığını ifade ederek, programın düzenlemesine destek sunan okul müdürü Enes Yavaşçay ve müdür yardımcısı Ferhat Taşkın'a teşekkür etti.