Başkan Bak, TC. tabelasını değerlendirdi Başkan Bak, TC. tabelasını değerlendirdi

Geçtiğimiz haftalarda başlatılan ve önceki gün sona eren "TOGG Kampüste, Şimdi Sıra Sende" temasıyla yapılan çekiliş ile aracı sürmeye hak kazanan öğrenciler, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı'nın makam aracıyla Merkez Kanuni Kampüsü’nde, TOGG ile test sürüşü yaptı.

ÖNCE İNCELEDİLER, TEST ETTİLER
Düzenlenen etkinlik ile birlikte “Yerli ve Milli Araç” olan TOGG’u daha yakından tanıma fırsatını yakaladıklarını belirten öğrenciler, “TOGG'un teknolojisini ve üretimindeki yenilikleri yakından görme fırsatı yakaladık. Bizim için çok özel bir deneyim oldu. Sürüş öncesinde önce aracı inceledik ve daha sonra test sürüşümüzü yaptık. Rektörlük yönetim ekibine, bu fırsatı bize sağladıkları için teşekkür ediyoruz.” diyerek TOGG’un “Yerli Ve Milli Üretim”de önemli bir örnek olduğunu vurguladılar.

“YERLİ VE MİLLİ ÜRETİM” VURGUSU
Öğrencilerin test sürüşü öncesinde açıklamada bulunan KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı ise “Üniversite olarak bu etkinliği düzenlememizdeki amaç; öğrencilerimizin TOGG’u daha yakından tanımalarını sağlamak ve yerli teknolojinin önemine dikkat çekmekti. Malumunuz, Milli ve Yerli Aracımız TOGG’u, birkaç ay önce Üniversitemize almıştık. Bu sürüş heyecanını öğrencilerimizle de paylaşmak istedik. Üniversite olarak öğrencilerimize “Yerli ve Milli Üretim” kültürünü aşılamaya devam eden etkinliklerimizi sürdüreceğiz.” dedi.

Rektörlük önünden başlayan ve Kanuni Kampüsü içerisinde devam eden test sürüşü, yine Rektörlük önünde tamamladı. Düzenlenen çekiliş ile birlikte Takım Kaptanı dâhil 4’lü gruplardan oluşan 20 takım, TOGG’u önümüzdeki günlerde de test etmeye devam edecek.

Kaynak: Atakan Kadıoğlu - Karadenizde Sonnokta