CHP Maçka Belediye Başkan Adayı Musa Turan, Atasu Mahallesi'ndeki vatandaşlarla buluştu ve Maçka'da değişimin şart olduğunu vurguladı.

Başkan adayı Turan, "Birbirimizi kırmadan üzmeden bir seçim geçirelim. Bunu dememin sebebi seçimden sonra da aynı mahallede komşuluğumuzun devam edecek olması, aynı kahvehanelerde oturacağımız gerçeğidir. Ne belediye seçiminde ne de muhtarlık seçimlerinde birbirimizi kıracak hareketlerden ve sözlerden kaçınalım.

Maçka'da artık değişim şart. Ben Maçka için değişim şart derken, insanlar sadece Maçka merkezini kastettiğimi düşünüyorlar. Oysa ben Maçka dediğimde Esiroğlu'ndan, Atasu'dan, Hamsiköy'den ve Başar'dan da bahsediyorum. Maçka'yı yönetenlerin "Biz yaparız, biz ederiz" söylemlerinin artık inandırıcılığı kalmamıştır. Bütün imkanlara sahipsiniz, ancak Maçka'yı günden güne geriye götürdünüz. İnsanların bu sözlere artık karnı tok. Bu dönem Maçka'ya sahip çıkma zamanıdır, bir dönem daha kaybedersek Maçka geri döndürülemeyecek bir çıkmaza girecektir.

Atasu'da bizim yapacaklarımız önemli değil, sizin isteklerinizi yerine getirebilmek bizim için önemlidir. Çünkü Atasu’nun yağmurunu, çamurunu siz biliyorsunuz. Atasu’yu sizden başka kim daha iyi bilebilir?

Trabzon'a Büyükşehir Belediyesi bir beden büyük gömlek olur dedik, büyükşehir demek, Trabzon Meydan'daki bir vatandaş ne hizmet alıyorsa, Üçgedik'de yaşayan vatandaşımız için de aynı hizmetin verilmesi gerektiği anlamına gelir. Başka çıkar amaçları için Trabzon'u büyükşehir yaptılar. Atasu ve Esiroğlu'nda bulunan beldelerin kapatılması, Atasu ve Esiroğlu'na yapılan en büyük kötülüktür. Biz buraları açacağız ve makine parkını oraya koyacağız. Atasu'da ya da Esiroğlu'nda yollar kapandığında Maçka'dan araç beklemek zorunda kalmayacak; buradaki araçlar hemen müdahale edecek.

Atasu'nun en büyük sorunu su sorunudur. Bu sorun belediyenin sorunu değil, bu sorun TİSKİ'nin sorunudur demek kolay ama vatandaşlarımızın sorunu bizim sorunumuzdur. Bu insanlar, bu sorunlarını çözemedikleri için gelip yardım istiyorlar. Biz o sorunu çözmek için TİSKİ ile çalışacağız.

Trabzon’da Ortahisar muhtarları birlik beraberlik kararı aldı: "Muhtarlara kapımız açık." Trabzon’da Ortahisar muhtarları birlik beraberlik kararı aldı: "Muhtarlara kapımız açık."

Maçka Belediyesi'nin borcu, Maçka halkının borcudur. Biz Maçka Belediyesi'nin ne kadar borcu olduğunu bilmiyoruz. Bilmek için müracaat ediyoruz, ama söylemiyorlar. Belediye binasının önünde bulunan reklam panosu, halkı bilgilendirme panosudur, kendi resmini koyma yeri değildir. İlk yapacağım iş, mal varlığımı yayınlamak ve Maçka Belediyesi'nin borçlarını, satışlarını, projelerini yayınlamak olacak.

Maçka'da 22.584 oy var. Ben bunların hepsini istiyorum. Ben erkekleri tanıyorum, erkekler de bizi tanıyorlar, ancak analarımız, bacılarımız, kız kardeşlerimiz bizi fazla tanımıyorlar. Onlara benim selamımı ileterek, bu dönemde onların da oylarını istediğimi söyleyin." açıklamalarında bulundu.

Kaynak: Atakan Kadıoğlu - Karadenizde Sonnokta