Binlerce Türk bayrağı dağıtıldı Binlerce Türk bayrağı dağıtıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi vatandaşları her alanda destekleyen eğitim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Kadın Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmayla İlçe Halk Eğitim Merkezleri iş birliğiyle açılan meslek edindirme kursları sürüyor. Son olarak açılan Aşçı Yardımcılığı ve Türk Mutfağı Meslek Edindirme Kurslarına 39 kursiyer katıldı. Kursiyerlerin hazırladığı Samsun’un en önemli lezzetlerinden biri olan kaz tiridini tadan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İdris Akdin ile Kadın Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürü Bekir Söylemez, Yaşlı ve Engelli Hizmetleri Şube Müdürü Emrah Baş, tiride tam not verdi.

“Belge alacaklar”
Usta Öğretici Mualla Köroğlu, öğrencilerin 450 saatlik bir kurs programına katıldıklarını belirterek, “Kursumuzda öğrencilerimiz mutfak teknikleri alanında donanım sahibi oluyorlar. Maliyet, reçete, gramaj, menü planlama, ürünlerin hazırlama aşamasından tabaklamasına kadar, servisine kadar her şeyi öğrenmiş oluyorlar. 2023-2024 eğitim yılı içerisinde 2,5 aydır kursumuz sürüyor.
450 saat 3,5 aya tekabül ediyor. Bu kurs sonunda kursiyerlerimiz ‘meslek eğitim belgesi’ alacaklar ve bu alanda bir iş edinmeye hak kazanmış olacaklar. Bizlere her türlü desteği sağlayan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İdris Akdin, vatandaşların meslek öğrenip istihdama katılmalarını sağlamak amacıyla açılan kurs programlarına çok önem verdiklerini ifade ederek, “Kursiyerlerimiz arasında özellikle kadınlar yoğunlukta. Başta kadınlar olmak üzere vatandaşlarımızın meslek sahibi olmalarını için bu tür kurs programlarına katılarak eğitim almaları çok önemli. Kurs sonunda belge alacaklar ve çalışma hayatına katılacaklar. Bu noktada Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızı her alanda olduğu gibi bu tür eğitim çalışmaları içinde desteklemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA