Bungalov tesis artışına otelcilerden tepki Bungalov tesis artışına otelcilerden tepki

Mumcu, Trabzon, Yavuz Sultan Selim’in valilik yaptığı, Kanuni Sultan Selim’in doğduğu, Fatih Sultan Mehmet’in atından inip yürüyerek zaferlere ulaştığı kutlu bir şehirdir. Bugün, bu topraklarda tarih boyunca yazılan kahramanlık destanlarını hatırlayarak, milletimizin bu zorlu süreçlerdeki azmi ve inancıyla gurur duyuyorum. Özellikle Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u fethederken Sara Hatun’un sormuş olduğu, Hey oğul, Bir Trabzon için bunca zahmetler çekmek nedir? sorusuna verdiği, Bu zahmetler Trabzon için değildir. Bu zahmetler İslam dini yolunadır ki ahirette Allah’ın karşısına çıkınca utanmayalım diyedir. Zira bizim elimizde İslam kılıcı vardır. Eğer biz zahmete katlanmazsak bize gazi demek yalan olur. cevabı, bu coğrafyanın ne kadar değerli olduğunu gösteren bir örnektir. dedi.

AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu, Trabzon’un 24 Şubat 1918’de Rus birliklerinin işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü ve aynı günün Berat Kandili ile birleşmesinin özel bir anlam taşıdığını vurguladı. Mumcu, Bu mübarek günde, tarihimizin bu kutsal topraklardaki zaferleriyle birleştiği bir anı yaşıyoruz. Milletimizin kurtuluş mücadelesinin izinde azimle çabaladığı ve sahip çıktığı bu topraklara hürmetle ve minnetle bakıyoruz. dedi.

Mumcu aynı zamanda Berat Kandili’nin manevi önemine de değindi, Bu gecenin, Allah’a yakınlaşma, günahlarından arınma ve dualar ile bütünleşme gecesi olan bir zaman dilimi olduğunu unutmamalıyız. Dualarımızın, Başta zulme uğrayan Filistin’li kardeşlerimiz olmak üzere tüm İslam aleminin huzur ve barış bulması için olması temennisinde bulunuyorum. Berat Kandili’nin rahmet ve mağfiret getirmesini diliyorum. Trabzon’un kurtuluşu ve Berat Kandili’nin birleşimini bir milletin birlik ve beraberliği adına büyük bir fırsat olarak nitelendirmeliyiz, bu anlamlı gün vesilesiyle, birlik ve beraberlik içinde nice zaferlere ulaşmanın inancıyla yola devam edeceğiz. Tarihimizden aldığımız güçle, geleceğe umutla bakıyoruz. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın belirlemiş olduğu Yeni Türkiye Yüzyılında aydınlık yarınlara erişeceğimize inanıyorum. Bu vesile ile tüm hemşehrilerimin ve İslam aleminin Berat Kandili mübarek olsun'” dedi.