MÜSİAD Genel Merkezi'nin Himayelerinde MÜSİAD Trabzon Şubesi ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan "Trabzon'dan Dünyaya Turizm Zirvesi" temalı Türkiye İstişare Toplantısı 1-2 Mayıs tarihlerinde Trabzon Radisson Blu Hotel'de gerçekleştirilecek.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ve çok sayıda önemli ismin katılacağı toplantının 1. gününde çalıştaylar, 2. gününde ise protokol konuşmaları, paneller yapılacak ve çalıştay sonuçları görüşülecek.

TRABZON'DAN DÜNYAYA TURİZM ZİRVESİ

MÜSİAD Genel Merkezi'nin Himayelerinde MÜSİAD Trabzon Şubesi ve Trabzon Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan "Trabzon'dan Dünyaya Turizm Zirvesi" temalı Türkiye İstişare Toplantısı 1-2 Mayıs tarihlerinde Trabzon Radisson Blu Hotel'de gerçekleştirilecek.

Programın ilk gününde 100 katılımcının bir araya geleceği 12 ayrı çalıştay masası kurularak bölge ve şehrin turizm potansiyeli masaya yatırılacak ve bir beyin fırtınası gerçekleştirilecek.

Turizm Zirvesi'nin ikinci gününde ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ile çok sayıda sektör bileşeni ve Trabzonlu STK temsilcisinin katılacağı paneller düzenlenecek, çalıştay özetleri sunulacak ve protokol konuşmaları yapılacak.

MÜSİAD Trabzon Şube Başkanı Mesut İskenderoğlu, bölgenin turizmde kalkınması ve gelecek vizyonunu belirlemek adına atılan bu önemli adımın turizm potansiyelinin ulusal ve uluslararası alanda tanıtmak için büyük önem taşıdığını vurguladı.

Trabzon Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ise turizmde bölgeye yön verecek tespitlerin ve değerlendirmelerin yapılacağı "Trabzon'dan Dünyaya Turizm" temalı İstişare Toplantısını Trabzon'da yapmanın önemine dikkat çekerek, bu toplantıdan çıkan sonuçlarla ilgili Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü sorumluluğu almaya hazır olduklarını ifade etti.

Ukrayna bandıralı römorkör ve vinç platformu hakkındaki gerçek sonra ortaya çıktı Ukrayna bandıralı römorkör ve vinç platformu hakkındaki gerçek sonra ortaya çıktı

Editör: Sonnur Örnek