Ortahisar Saadet Partisi Tanıtım ve Medya  Sorumlusu Nusret Özendi zamlar hakkında mesajlar verdi.

Verdiği mesajlarda: "Cumhurbaşkanı Erdoğan enflasyonla topyekûn mücadele vereceğiz demesine rağmen Trabzon Büyük Şehir Belediyesi tam tersine enflasyonu arttıracak icraatlar yapmaya devam ediyor. Suya zam, Otobüse zam derken, şimdi de Büyükşehir Belediye otoparklarının ücretlerine 5 ay sonra yine fahiş bir zam daha yapıldı. Meydan'da 1 saatlik otopark ücreti yüzde 70 artarak 30₺'den 50₺'ye, Aylık abonelik ücreti 1.700₺'den 3.000₺'ye yükseltildi.

Trabzon'daki otopark ücretlerini çevremizdeki illerle kıyasladığımızda fahiş fiyatlar uygulandığını görmekteyiz. Ordu'da 1 saati 15₺ Aylık abonelik 800₺, Rize'de 1 saati 15₺ Aylık abonelik 800₺ Hatta KTÜ tıp fakültesinde 1 saatlik ücret 10₺ iken Trabzon Büyükşehir Belediyesinin 5 katı fazla fiyat alması fiyat çarpıklığını ortaya koymaktadır.

Otopark ücretlerinin yüksek olması araç sahiplerinin kaldırımlara, yollara araç çekmesine neden oluyor. Belediye trafik sorununu arttırıp, arabası olmayan halkın yaşam standartlarını düşürmüş oluyor.

Başta büyükşehir belediyesi olmak üzere diğer tüm belediyelerimize bir uyarıda bulunmak istiyoruz. Belediyeler “Sosyal Devletin” en büyük teminatıdır ve vatandaşa su, ulaşım, otopark, alt yapı, temizlik ve diğer hizmetleri yapmakla mükelleftir.

Bu zamları vatandaşa yansıtmak yerine israfı önleyip, gösterişsiz ve doğru yatırım politikalarını uygulayın. 

Biz buradan uyarıyor ve bu fahiş fiyat uygulamalarının takipçisi olacağımızı peşinen belirtiyoruz. Ticarethane mantığıyla belediye yönetilmeyeceğini bir kez daha hatırlatıyor, halkımızın aleyhine yaptığınız bu zamları geri almanızı talep ediyoruz.

Saadet partisini sokakta ve halkın içinde görmeye devam edeceksiniz.

Mustafa Aksu: "En büyük sorunumuz kayıt dışı otellerimizin çok fazla olması" Mustafa Aksu: "En büyük sorunumuz kayıt dışı otellerimizin çok fazla olması"

Cebi yanan, hizmet bekleyen halkımızın, "Muhalefet Nerede" feryadına Saadet burada diyor, Trabzon halkını da bu sese ortak olmaya davet ediyoruz."