Bordo-Mavili camiada beklenti yıldız golcü oyuncunun yeni sezonda da takımda tutulması konusunda golcü oyuncu Paul Onuachu da takımda kalmak istediğini ve bu konuda kulüplerin anlaşmasını beklediğini ifade etmişti.

Sezonun sona ermesiyle transfer çalışmalarını hızlandıran Trabzonspor’un bir numaralı gündemi Paul Onuachu. Bu sezon Bordo-Mavili forma altında harikalar yaratan ve taraftarlarının adeta sevgilisi haline gelen Nijeryalı oyuncunun yeni sezonda da Trabzonspor formasını giymesi arzu ediliyor. Bordo-Mavili yönetimden bu sezon çıktığı 25 resmi maçta 17 gol, 4 asistlik müthiş bir performans ortaya koyup Trabzonspor’un ligi üçüncü sırada bitirerek Avrupa biletini almasında büyük katkı sağlayan Onuachu’nun yeniden takıma kazandırılması için tüm imkanlarını seferber etmesi bekleniyor.

Bordo-Mavili taraftarlar, İngiltere Primer Lig’e yükselen Southampton’un sözleşmeli futbolcusu olan Paul Onuachu’nun mutlaka yeniden Trabzonspor’a kazandırılması istiyor. Trabzonspor’un gelecek sezon için hücum bölgesine alınması planlanan bir veya iki oyuncu yerine Nijeryalı futbolcunun takımda tutulmasının çok daha doğru olacağını belirten Bordo-Mavili taraftarlar, “Bu konuda Başkan Ertuğrul Doğan ve yönetim kurulu üyeleri ellerinden geleni yapmalı. Paul Onuachu’nun elde tutulması Trabzonspor’un yeni sezona büyük bir gol silahıyla girmesini sağlayacaktır” şeklinde konuştular.

Trabzonspor Başkanı Doğan: "Kongrede gereken cevabı verir yollarız" Trabzonspor Başkanı Doğan: "Kongrede gereken cevabı verir yollarız"