Trabzon protokolü şehitliği ziyaret etti Trabzon protokolü şehitliği ziyaret etti

CHP Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ahmet Kaya, 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.  1 ve 2 Nolu Beşirli Mahallelerini ziyaret eden Ahmet Kaya hemşehrilerinin sorunlarını ve taleplerini dinledi, çözüm önerilerini ve projelerini anlattı. Vatandaşların yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılaşan Kaya, aylardır sahada olduklarını, şehri karış karış gezdiklerini belirterek, “Vatandaşlarımızdan binlerce talep aldık; kentimizin büyük sorunları olduğunu görüyoruz” diye konuştu.

'BOZUK YOL KALMAYACAK'

Ortahisar’ın 87 mahallesinde yaşamı daha güzel, daha kolay bir hale getirmek için deneyimli bir ekip ve somut projelerle yola çıktıklarını belirten Ahmet Kaya, “Maalesef mahallerimizin yolları içler acısı. Göreve geldiğimizde oluşturacağımız yol bakım ve onarım ekipleri, ilçemizin neresinde bozuk yol varsa tespit edip süratle onarımlarını yapacak. İhtiyaç duyulan mahallelerimize yönelik planlamalar yaparak yeni yollar açacağız" dedi.

'FARKLI BİR BELEDİYECİLİK'

Gençlere, yaşlılara, kadınlara, çocuklara ve dezavantajlı gruplara yönelik sosyal projelerle farklı bir belediyecilik anlayışı ortaya koyacaklarını vurgulayan Ahmet Kaya, “Mahallerimizde, çocuklarımızın iyi eğitim alabileceği, güvenli bir ortam sunan kreşler ve yaşlılarımızın huzur içinde zaman geçirebileceği yaşlı bakım evleri kuracağız. Çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak yeşil alanlar, çocuklarımıza güvenli ve eğlenceli oyun alanları oluşturacağız. Sosyal etkileşimi artırmak, kültürel etkinliklere ev sahipliği yapmak ve mahalle sakinlerimizin becerilerini geliştirmelerine destek olmak için mahalle evleri inşa edeceğiz. Ortahisar Belediyesi’nin her kuruşunu, bu kentin insanlarının mutluluğu için harcayacağız" diye konuştu.

‘BİZ HİZMETE TALİBİZ’

Parti rozetlerini çıkardıklarını dile getiren Ahmet Kaya, “Biz hizmete talibiz dedik. Ayrım yapmaksızın, Ortahisar’ımızda yaşayan 228 bin vatandaşımıza, hangi partiden, hangi görüşten olursa olsun hizmet etme sevdasıyla yola çıktık. Kimin ne derdi varsa, o derdi çözme gayretiyle yola çıktık. Sonuna kadar da bu anlayışla yolculuğumuzu sürdüreceğiz. Kimsenin kalbini kırmadan, kimseyi incitmeden, kimseyi ötekileştirmeden, bu kente hizmet edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Atakan Kadıoğlu - Karadenizde Sonnokta