Bayburt İl Müftülüğüne bağlı Kaleardı Yatılı Erkek Kur'an Kursu'nda hafızlık eğitimi gören Abdulhamit Yılmaz, 7 ayda hafızlığını tamamladı.   

Limni Gölü'nde kamp kurup JAK ekiplerinden dağ tırmanışı eğitimi aldılar Limni Gölü'nde kamp kurup JAK ekiplerinden dağ tırmanışı eğitimi aldılar

Hafızlığını tamamlayan Abdulhamit Yılmaz, İl Müftüsü Bayram Danacı'yı makamında ziyaret etti. Müftülük makamında hafızı kabul eden Danacı, "Hafızlık her insana nasip olmaz. Hakk'ın kelamını baştan sona ezberlemek, Allah'ın kuluna bahşedeceği en büyük nimetlerden biridir. 7 ay gibi kısa bir zamanda bu işi başarabilmek ise apayrı bir lütuftur. Öğrencimizi yürekten tebrik ediyorum. Bundan sonraki hayatında sağlık ve başarılarının devamını diliyorum. Öğrencimizi, ailesini ve öğrencimize emeği geçen hocalarını tebrik eder başarılarının devamını dilerim" dedi. 

Kaleardı Yatılı Erkek Kur'an kursu öğreticilerinin de hazır bulunduğu ziyarette Yılmaz'a Müftü Danacı tarafından Kur'an-ı Kerim ve çeşitli hediyeler verildi.