Büyükbaş kurbanlıkta geçen yılın tavan fiyatı bu yıl taban fiyat oldu Büyükbaş kurbanlıkta geçen yılın tavan fiyatı bu yıl taban fiyat oldu


Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir’in ev sahipliğinde, Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ayfer Gedikli’nin koordinatörlüğünde, Düzce Belediyesi, AFAD, Yunus Emre Enstitüsü, Wakayama University (Japonya), Comsats University (Pakistan), Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi (Azerbaycan), Bangsamoro Türkiye Eğitim Akademisi (Filipinler), Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, Batman Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi paydaşlığında düzenlenen konferansa Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, protokol üyeleri ve bilim insanları katıldı.
İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşuyla başlayan etkinliğin açılışında konuşan Rektör Özölçer, dünya nüfusunun sürekli artmasına karşın doğal kaynakların giderek azaldığını, küresel ısınma, iklimlerin değişmesi, doğal afetlerin ardı ardına meydana geldiğini dile getirdi. Bu süreçte sürdürülebilirlik kavramının dünyanın yüz yüze geldiği sorunlara karşı kilit noktası olarak ön plana çıktığını ifade eden Rektör Özölçer, dünyanın geleceği ve nesillerimizin yaşanabilir bir hayata erişmesi adına düzenlenen organizasyonun önemini vurguladı. ZBEÜ olarak iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik konusunda önemli adımlar attıklarının ve atmaya devam edeceklerinin altını çizen Rektör Özölçer, çevremizi ve dünyamızı korumanın doğal afetlere karşı alınacak en büyük önlem olduğunu belirtti.
İki gün boyunca sürecek olan konferansta iklim değişikliği, sürdürülebilirlik, dirençli şehirler, afetler ve çevre politikaları gibi önemli konular ele alınacak olup yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde yapılacak iş birliklerine yönelik politika önerileri ortaya konulacak.