77 yaşındaki kadın, evlat acısını balık tutma hobisi ile dindiriyor 77 yaşındaki kadın, evlat acısını balık tutma hobisi ile dindiriyor


Ayancık Meslek Yüksekokulu salonunda gerçekleştirilen konser öncesi konuşan Merkez Şehit Ömer Can Açıkgöz Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Şükrü Eraltan, “Bu çocuklar, şefimiz Ahmet Sever ile birlikte 1 buçuk yıldır bu işe emek veriyorlar. Çoğu yatılı öğrencimiz. Sabah namazıyla başlayan gün kahvaltı, günde 8 saat ders ve dersten sonra varsa kursları 2 saat sürüyor. Daha sonra akşam yemeği yiyip 2 saat etüt görüyorlar. 2 saat etütten sonra herkes dinlenmeye çekilmişken bu çocuklarımız bir araya gelerek bu koro için emek ediyorlar" dedi.
Şefliğini Sinoplu müzisyen Ahmet Sever’in yaptığı Tasavvuf Müziği Korosu bazı eserler ve şiirler seslendirdi. Konser, İstiklal Marşı Oratoryosu ile sona erdi. Konser seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.
Program sonunda Koro Şefi Ahmet Sever’e Ayancık Müftüsü Ömer Faruk Kıvrak plaket, Önder Ayancık Başkanı Mustafa Şahin de çiçek takdim edildi.