Ortahisar Belediyesi, şehri yaz mevsimine hazırlıyor Ortahisar Belediyesi, şehri yaz mevsimine hazırlıyor

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi, 31 Mart'taki Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası ilk toplantısını Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç başkanlığında gerçekleştirdi. 
Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından ilk kez toplandı. Başkan Genç’in açılış konuşmasının ardından kürsüde 2023 yılı denetim raporu okundu. Ardından başkanlık divan seçimleri ve encümen üye seçimi yapıldı. Gündemin üçüncü maddesinde ihtisas komisyonları üye sayısının belirlenmesi ve üye seçimi gerçekleşti.
İmar ve Bayındırlık Komisyon Üyeleri olarak Meclis’in oylamasına sunulan Hüseyin Özderya, İbrahim Tarık Dilaver, Murat Güney, Yasin Kul, Alper Öztürk ve Mehmet Muhcu oy birliğiyle kabul edildi. Çevre ve Sağlık Komisyonu ise Meclis’e isimleri sunulan Mahmut Çavuş, Coşkun Şahin, Halil Aydın, Ahmet Şahin, Mustafa Çankaya ve Alişan Bayram isimleri de oy birliğiyle kabul edildi. Plan ve Bütçe Komisyonu üyeleri olarak Meclis’e sunulan Hayati Yavuz, Mehmet Öztürk, Ahmet Seyit Alışkan, Ömer Çakıroğlu, Celal Akaç ve Alparslan Kul oy birliğiyle kabul edildi. Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeleri olarak Meclis’in oylarına sunulan Sebahittin Saruhan, Cevdet Bayraktar, İrfan Göktaş, Sedat Kongur, Mehmet Aydın ve Atakan Uzun oy birliğiyle kabul edildi. Ulaşım Komisyonu üyeleri olarak Meclis’e sunulan Hasan Çebi, Kenan Şengün, Ahmet Sarıalioğlu, Coşkun Şahin, Cüneyt Zorlu ve Alparslan Kul oy birliğiyle kabul edildi. Yerel Eşitlik Komisyon üyeleri olarak Meclis’e sunulan Ayfer Cihan, Seyfullah Kaya, Oğuzhan Haliloğlu, Adem Kılıç, Zeynep Aktuğ Cora ve Mehmet Muhcu oy birliğiyle kabul edildi. Kent Ekonomisi ve Meslek Odaları Komisyon üyeleri olarak Meclis’e sunulan Mehmet Öztürk, Sebahittin Saruhan, Ömer Köroğlu, Necmettin Özkul, Turhan Eyüpoğlu ve Alparslan Kul oy birliğiyle kabul edildi. Engelli Komisyonu üyeleri olarak Meclis’e sunulan Sevgi İsmailçebi Aktaş, Ömer Çakıroğlu, Adnan Aydın, Muhammet Yıldırım, Ali Cora ve Atakan Uzun oy birliğiyle kabul edildi.
İhtisas komisyonları üye seçiminin ardından 4. gündem maddesi olan 2023 yılı faaliyet raporu pazartesi müzakere etmek amacıyla gündemde bırakıldı.

Editör: Sonnur Örnek