Trabzon İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı birimlerce yürütülen çalışmalar neticesinde;

18/23.04.2024 tarihleri arasında adli makamlardan alınan arama kararına istinaden Narkotik Suçlarla Mücadele kapsamında yapılan çalışmalarda;  

Bir miktar kubar esrar, ve kokain ile birlikte 217 adet sentetik ecza, 3 adet uyuşturucu kullanımına yarayan cam düzenek, 2 adet ruhsatsız tabanca ve tabancalar ait 2 adet şarjör ele geçirilmiş olup konu ile ilgili 15 şahıs hakkında adli tahkikata başlanılmıştır.

19/23.04.2024 tarihleri arasında farklı ilçelerde yapılan operasyonlarda, haklarında 2 ay 15 gün ile 2 yıl 1 ay arasında değişen kesinleşmiş hapis cezaları bulunan toplam 4 şahıs ile çeşitli suçlardan aranan 9 şahıs yakalanarak adli makamlara sevk edilmiştir.

23.04.2024 tarihinde adli makamlardan alınan talimata istinaden, kaçak alkol, tütün, tütün mamulleri, mükerrer bandrollü ve bandrolsüz emtia ürünlerin yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda;
720 paket gümrük kaçağı ısıtılmış elektronik sigara, 560 paket gümrük kaçağı sigara, 50 paket gümrük kaçağı tütün ele geçirilmiştir.

21-23.04.2024 tarihleri arasında il merkezi ve ilçelerde trafik ekiplerince yapılan denetimlerde;
8 aracın abart egzozlu olduğu tespit edilerek idari para cezası uygulanmıştır.

23.04.2024 tarihinde Göçmen Kaçakçılığı ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Göçmen Kaçakçılığının Men ve Takibine yönelik çalışmalarda;

Durdurulan bir kamyonun içerisinden, ülkemize yasadışı yollarla giriş yaptığı tespit edilen yabancı uyruklu 41 şahıs yakalanmıştır.

3 kilo esrarla yakalanan kadın tutuklandı 3 kilo esrarla yakalanan kadın tutuklandı

Ayrıca adli makamlardan alınan talimata istinaden, yabancı uyruklu şahıslara aracılık eden 2 ORGANİZATÖR hakkında Göçmen Kaçakçılığı suçundan adli tahkikat başlatılmıştır.

Yabancı uyruklu şahıslar, gerekli işlemlerin ardından sınır dışı edilmek üzere ilgili kuruma teslim edilecektir.

Suçlularla, zehir tacirleriyle, kaçak göç ve göçmen kaçakçılığıyla ve çevreyi rahatsız edenlerle mücadelemiz kararlılıkla sürecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Editör: Sonnur Örnek