Akçaabat Belediyesi’nin etkinlikler kapsamında  Atatürk Havalimanında açtığı stant büyük ilgi gördü.   

Açılışta hünerlerini sergileyen Akçaabat Belediyesi Folklor Derneği Erkek Horon Ekibi, büyük beğeni topladı. 

Trabzon Dernekler Federasyonunca Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü  kapsamında Atatürk Havalimanı Etkinlik Alanında düzenlenen “Trabzon Tanıtım Günleri” özellikle Karadenizlilerden büyük ilgi gördü. 

KEYİFLİ VAKİT GEÇİRDİLER

Etkinliğe katılan ziyaretçiler Trabzon’un meşhur yöresel lezzetleri, Akçaabat köftesi gibi Trabzon’un birbirinden lezzetli yemeklerini tatma fırsatı bulurken Akçaabat Belediyesi Folklor Derneği Erkek Horon Ekibinin horon gösterisini izlediler. Ziyaretçiler kemençe ve ‘bıçak horonu’ eşliğinde keyifli vakit geçirdiler. 

TTB Meclis Başkanı Özer’den 19 Mayıs Mesajı TTB Meclis Başkanı Özer’den 19 Mayıs Mesajı

AKÇAANAT BELEDIYESI’NIN STANDI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ  

Akçaabat Belediyesi’nin Trabzon Tanıtım Günleri’nde açtığı stant İstanbul’da bulunan Karadenizlilerden büyük ilgi gördü. 

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, standı ziyaret eden gurbetçi vatandaşlarla sohbet etti. Akçaabat’ın ve Trabzon’un misafirperverliğini gösterdi. Samimiyet, alçak gönüllülük ve güler yüzlü sohbetler ziyaretçilerin içini ısıttı. Akçaabat Belediyesi tarafından standı ziyaret edenlere horon, kemençe, davul ve zurna eşliğinde yöresel un helvası ikram edildi. 

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Düzenlenen tanıtım günleri; tanışma, kaynaşma, birlik, beraberlik ve dostlukların pekişmesine; iller ve ilçeler arasında bilgi, tecrübe ve işbirliği paylaşımın artmasına vesile olmaktadır. Akçaabat Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da etkinlik alanında farklı bir etkinliğe, kalıcı bir farkındalığa imza attık. Akçaabat’ımızın olmazsa olmazı tarihi Ortamahallemizi, dünyaya nam salan horonumuzu, şehrinizin tarihini ve yöresel lezzetlerimizi İstanbul’a taşıdık. Memleket hasreti çekenleri özlemini giderdik; şehrimizi tanımak isteyenlere Akçaabat’ımızı tanıttık. Tanıtım günlerine ilgi gösteren ve standımızı ziyaret eden tüm bürokratlarımıza ve misafirlerimize teşekkür ediyor; bütün Trabzon sevdalılarına selamlarımı iletiyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Kamil Anahar - Karadenizde Sonnokta