19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Beşirli Çok Amaçlı Spor Salonu'nda tören ve kutlama gerçekleştirildi.

Kiliseye benzetildiği için inşaatı duran cami 18 yıl sonra bitirildi Kiliseye benzetildiği için inşaatı duran cami 18 yıl sonra bitirildi

Törende konuşma yapan Trabzon İl Gençlik ve Spor Müdürü Lokman Arıcıoğlu, "Mustafa Kemal Atatürk'ün, Samsun'da bağımsızlık meşalesini tutuşturduğu 101. yıl dönümünde sizleri en içten dileklerimle selamlıyorum. 19 Mayıs aziz milletimizin direnişinin sembolü, yılgınlığa karşı umudum ilk adımıdır. Doğasıyla, kültürüyle, sanatıyla ve sporuyla kadim şehrimizin evlatları, sizler çağ açıp çağ kapatan Fatih Sultan Mehmet Han’ın, Osmanlı’yı cihan imparatorluğu haline getiren Kanuni'nin, Seyit Onbaşı'nın, sizler ya istiklal ya ölüm diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün torunlarısınız. Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Her alanda muhasır medeniyet seviyesine sizlerle ulaşacağız. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum" dedi.

Müzik öğretmeni Hanife Sümer’in şefliğinde marş ve şarkılar söylendi. Halk oyunları, şiirler, spor gösterileri sunulduktan sonra müsabakalarda dereceye giren sporcularla gerçekleşen ödül töreniyle birlikte “Gençlik Ruhu” görsel sanatlar sergisinin gezilmesinin ardından program sona erdi.