Trabzon’un Of ilçesinde bir kedinin vahşice öldürülmesi ve köpeğin ise bilinçli şekilde araçla ezildiği iddialarıyla ilgili yetkililer iki ayrı olaya hızla müdahale etti.

Trabzon'un Of ilçesinde son günlerde medyaya yansıyan iki hayvan şiddeti vakası hakkında Trabzon Valiliğinden açıklama geldi.

YARALI SOKAK KÖPEĞİ KORUMA ALTINDA

19 Mayıs 2024 tarihinde, Of ilçesi Yenimahalle semtinde bulunan bir açık otoparkta, bir sokak köpeği aracın çarpması sonucu yaralandı. Olayın faili, ilgili kanun çerçevesinde 7216 TL para cezasına çarptırıldı. Yaralı köpek tedavi edilerek koruma altına alındı.

KEDİ İŞKENCEYLE ÖLDÜRÜLDÜ

20 Mayıs 2024 tarihinde, Of ilçesi İrfanlı Mahallesi'nde bir kediye işkence yaparak ölümüne neden olan H.K., güvenlik birimleri tarafından gözaltına alındı. H.K., ilk sorgusunun ardından Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi ve işlemleri burada devam ediyor.

HAYVANLARA EZİYET EDİLMESİNE MÜSAMAHA GÖSTERİLMEYECEK

Yetkililer, hayvanlara yönelik her türlü eziyete karşı sıfır tolerans politikası uygulandığını vurgulayarak, bu tür olayların takipçisi olacaklarını belirtti.

Limni Gölü'nde kamp kurup JAK ekiplerinden dağ tırmanışı eğitimi aldılar Limni Gölü'nde kamp kurup JAK ekiplerinden dağ tırmanışı eğitimi aldılar

Editör: Rabia Mollaoğlu