Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı, Trabzon Muhtarlar Federasyonu Başkanı Bekir Aktürk, Ortahisar’daki mahalle muhtarları ile istişare toplantısında buluştu. Ortahisar Muhtarları ile buluşan Aktürk, Ortahisar Muhtarlar Derneğinin millete hizmet edecek olan tüm muhtarlara açık olduğunu söyledi.

HAKLARI SAVUNDUM

Aktürk, “Kimse dışarıda değil. Hepimiz araba sürüyoruz. Ön kaputun yolda çektiğini arabanın arka bagaj kapağı bilmez. Bu camianın içinde olduğum sürece muhtarımızın haklarını savundum. Kendim ateşe gittim, hiçbir muhtarımızı ateşe atmadım. Ortahisar’ın masası geniş. Ortahisar’ın muhtarlarının masası. Bu masadaki sandalyeler sizi bekliyor” dedi.

MİRAS KAVGASI YOK

Başkan Genç’ten Mete Gazoz’a telefon tebriği Başkan Genç’ten Mete Gazoz’a telefon tebriği

Aktürk, “Rüzgara göre hareket etmek gerekiyor. Ben de Ortahisar’ın Soğuksu Mahallesinin muhtarıyım. Devlet edebi ve adabı ile hareket eden muhtarın başımın üzerinde yeri var. Makamlarda küfür edip, kapıları vuran muhtar olursa bilsin ki savcılığa ilk verecek Bekir Aktürk’tür.  Faaliyet yapmak isteyenlerin önlerinin açılması lazım. Basında hakkımızda birileri ‘Bekir Aktürk aday belirlemeyi bırak, muhtarın hakkını savun’ diye başlık attırıyor. Ben muhtarın hakkını sonuna kadar savunuyorum, savunmaya da devam edeceğim. Miras kavgası yok. Bayrağı bir yere getirdik. Buradan düşürmeyelim” diye konuştu.

ÇİL YAVRUSU GİBİ DAĞILMAYACAĞIZ

Aktürk, şöyle devam etti: “Yaptığımız iş basında veya gece yarıları bir yerlerde konuşulacak işler değil. Kamuda çalışıp muhtar olanların istifası isteniyor. 20 gündür bununla ilgileniyorum. Benim tek derdim temsil ettiğim camiaya sahip çıkıp doğru yönlendirmek ve yönetmek. Ortahisar Trabzon’un kalbidir. Buradaki muhtarlar örnek olacak.  Herkes yönetim kuruluna girmek için can atıyor. Sonra da yönetim kurulu toplantılarına katılmıyor. Başkanı yürütecek olan yönetimdir. Biz birbirimizin koluna girmesek bizi çil yavrusu gibi dağıtırlar. Muhtarlar Derneğimizde muhtarlığı bitenin başkanlığı veya yönetim kuruluğu üyeliği düşecek. Muhtarların başında muhtar olacak.”

Editör: Sonnur Örnek