Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünün 1. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Meclisi yöneten Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “30 büyükşehirde arasında Trabzon su bedeli konusunda 23. sıradadır. Katı atık toplama bedelleri ilçe belediyelerimizin, bertaraf bedelleri Büyükşehir belediyemiz tarafından tahsil edilen bedeldir. Toplama bedelini de meclis kararımızla ilçe belediyelerimize devretmeyi düşünüyoruz. Meclis toplantımızda değerlendirip karar altına alacağız.” dedi.
Genç, öğrenci ve emeklilere su faturalarında yapılacak indirimle ilgili “Emekli ve öğrencilerimize uygulayacağımız indirimle ilgili TİSKİ Genel Müdürlüğümüzün teferruatlı çalışması var. Bu konuda sözümüzü meclisimizin iradesiyle karar altına alacağız. Su faturasından ziyade vatandaşlarımızın katı atık toplama ve bertaraf bedelleri ile ilgili bir kısım talepleri olmuştu. Katı atık toplama bedelleri ilçe belediyelerimizin, bertaraf bedelleri Büyükşehir belediyemiz tarafından tahsil edilen bedeldir. Toplama bedelini de meclis kararımızla ilçe belediyelerimize devretmeyi düşünüyoruz. Meclis toplantımızda değerlendirip karar altına alacağız.” ifadelerine yer verdi.

336
Başkan Genç, “30 büyükşehirde arasında Trabzon su bedeli konusunda 23. sıradadır. Trazon’da aşırı pahalı su faturası su bedeli üzerinden değil, katı atık toplama, bertaraf etme bedeli ile ilgili vatandaşlarımızın talepleri var. Hem emeklilerimizle, öğrencilerimizle ilgili verdiğimiz sözümüz vardır.” açıklamasında bulundu.

VATANDAŞ YÜZDE 25 ZAM BEKLİYORDU..

Ortahisar Kurban Bayramı’na hazır Ortahisar Kurban Bayramı’na hazır

CHP Grup Başkan Vekili Cüneyt Zorlu, “Pahalı su oranında 23. sıradayız dediniz. Vatandaşın bizden beklentisi su faturalarının yüzde 25 oranında düşürülmesiydi. Bazı belediyeler 6 ayda bir zam yapıyor, bazıları da yılda bir kez zam yapıyor. Çalışanlarımız 6 ayda bir zam alıyor. Herkes her ay zam almıyor. Bu konuda iyileştirme yapmamız olumlu olacaktır. Bence bunu 6 ayda bir alacağı zamma göre enflasyon oranında zam daha doğru olacaktır.” dedi.