Sakatlığı nedeniyle kulübün açıklamasına göre 6 hafta sahalardan uzak kalacak olan Onuachu, Fenerbahçe maçına kadar her ihtimale karşın Trabzon’da kalacak.

KOLUNDA KIRIK VE SOL KASIK BÖLGESİNDE KAS YARALANMASI

Oyuncunun yetişme ihtimali düşük olsa da bu süreye kadar tedavi Trabzon’da yapılacak.
Trabzonspor’un kupada Başakşehir ile oynadığı maçta sakatlanan Paul Onuachu’nun kolunda kırık ve sol kasık bölgesinde kas yaralanması meydana gelmişti.

Trabzonspor'un acı günü! Trabzonspor'un acı günü!

Sakatlığının ardından kulüp sitesinden yapılan açıklamada 6 hafta süreyle tedavisi yapılacağı duyurulan oyuncu her ihtimale karşın yaklaşık 12 gün sonra oynanacak olan Fenerbahçe maçı için Trabzon’da kalacak. Oyuncunun da talebiyle gerçekleşecek olan bu tedavi sürecinde bir hafta geride kaldı.

YETİŞME İHTİMALİ DÜŞÜK

Fenerbahçe maçına kadar toplamda 3 haftayı bulacak olan tedavi sürecinde oyuncunun yetişme ihtimali düşük olsa da hem sağlık ekibi hem de oyuncunun kendisi bu maçta oynaması için tüm imkanları zorlayacak.

Ancak oyuncunun Fenerbahçe maçına yetişmemesi durumunda ise maçın ardından kendisine 5 günlük izin verilecek ve tedavi süreci devam edecek. Sağlık ekibi ve oyuncunun bu çabalarına rağmen teknik ekip ise sakatlığın tamamen geçmemesi durumunda bir risk almak istemiyor.