Akçaabat’ta Trafik Haftası kapsamında vatandaşları trafik kuralları ve trafik güvenliği konusunda bilinçlendirmek adına etkinlik gerçekleştirildi.

İnönü Caddesi üzerinde gerçekleştirilen etkinliğe; Akçaabat Kaymakamı Yusuf Cankatar, Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Emniyet Müdürü Murat Soysay, Jandarma Komutanı Barış Kesici, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Usta, Akçaabat protokolü gibi önemli isimlerin yanı sıra, Mevlüt Selami Yardım Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri de etkinliğe katıldı.

Trabzonspor yeni sezon  ‘İnatçı formalar’ını tanıttı Trabzonspor yeni sezon ‘İnatçı formalar’ını tanıttı

Öğrenciler, ellerinde taşıdıkları pankartlarla trafik haftasına dikkat çekerken, üzerlerinde “Öncelik hayatın, öncelik yayanın”, “Kurallara uyun, hayata dokunun”, “Bu yolda sana çok güveniyoruz”, “Öncelik yaşayan adımlar”, “Hızını azalt, ömrünü uzat” gibi mesajların bulunduğu pankartlarla trafik güvenliği bilincini artırmaya çalıştılar.

Etkinlik kapsamında Akçaabat Kaymakamı Yusuf Cankatar ve Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, sürücülere karanfil ve bilgilendirici broşür dağıtarak emniyet kemeri takmanın ve trafik kurallarına uymamanın hayati öneminden bahsettiler.

 Etkinlik, katılımcıların ortak çabalarıyla, Akçaabat'ta trafik güvenliği ve kurallarına olan duyarlılığın artırılması adına önemli bir adım oldu.

EMNİYET KEMERİNİN ÖNEMİ SİMÜLASYONLA ANLATILDI

 “Trafik Haftası” dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, Atatürk Parkı'nda kurulan emniyet kemeri simülasyon aracı, takla atan bir araçta emniyet kemeri kullanmanın ne kadar hayati olduğunu vatandaşlara gösterdi.

Etkinlikte görevli polisler, katılımcılara emniyet kemerinin kaza anlarında hayat kurtarıcı bir unsur olduğunu aktardılar. Simülasyon aracına binen vatandaşlar, kazalar sırasında emniyet kemerinin ne kadar önemli olduğunu uygulamalı olarak deneyimlediler.

KURALLARA UYALIM!

Trafik Haftası etkinliği kapsamında duygu ve düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Ülkemizin dört bir yanında trafik ve ilk yardım bilincinin geliştirilmesi, yaşamlarımızı güvence altına almak adına hayati bir konudur. Başta kendi can güvenliğimiz olmak üzere, diğer vatandaşların da güvenliğini sağlamak için trafik kurallarına titizlikle uymalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Akçaabat halkını trafik kurallarına daha fazla dikkat etmeye ve birbirimize saygıyla yaklaşmaya davet ediyorum. Kazasız günler ve güvenli sürüşler diliyor, vatandaşlarımızın ve görevlilerimizin Trafik Haftası’nı kutluyorum.” dedi.